Leżaki ogrodowe

Leżaki ogrodowe

Skomentuj artykuł

W dobrze urządzonym ogrodzie nie powinno zabraknąć kącika wypoczynkowego, w którym po ciężkiej pracy można na chwilę odsapnąć, wyciszyć się i korzystać z tych chwil spędzonych wśród zieleni. Aby odpoczynek był w pełni udany warto zadbać o dobre meble ogrodowe, które  bez wątpienia powinny znaleźć się w takim miejscu. Poza krzesłami, stołami, fotelami, pamiętajmy także o leżakach ogrodowych, które także zasługują na uwagę, zwłaszcza, że pozawalają na pełny wypoczynek. Modele z regulowanym oparciem sprawiają, że są one jeszcze bardziej uniwersalne.

Co rozumiemy pod pojęciem leżak ogrodowy ?

Wielu z nas słysząc leżak ogrodowy wyobraża sobie rozkładany „fotel” o bardzo prostej konstrukcji- składającej się z metalowej ramy oraz płótna. Na całe szczęście, te mało wygodne leżaki to zaledwie niewielka część bogatej oferty leżaków ogrodowych, które potrafią miło zaskoczyć zastosowanymi rozwiązaniami. Z pewnością są o wiele wygodniejsze i bardziej uniwersalne.

Zróżnicowanie pod względem materiału

Oferta leżaków ogrodowych jest naprawdę bogata i to zarówno pod względem zróżnicowanych rozwiązań oraz materiałów z jakich zostały wykonane. Biorąc pod uwagę materiały możemy wyróżnić m.in.
•    Leżaki drewniane
•    Leżaki metalowe
•    Leżaki z plastiku
•    Leżaki z bambusa
•    Leżaki z technorattanu

Możemy nabyć także leżaki będące połączeniem kilku wspomnianych materiałów.


Czym kierować się przy wyborze leżaka ?
    Chcąc nabyć dobry leżak zwróćmy uwagę na:
•    trwałość;
•    stabilność;
•    wygodę;
•    praktyczność;
•    estetykę;
•    jakość
•    cenę.

Zależnie od upodobań, powinniśmy zwrócić uwagę czy dany leżak posiada rozkładane oparcie co podnosi wartość leżaka pod względem jego uniwersalności. Możliwość składania ułatwia jego przenoszenie oraz przechowywanie. Ciekawą propozycją są nowoczesne leżaki na kółkach, dzięki którym łatwiej można je przemieszczać i korzystać z wypoczynku w różnych zakątkach ogrodu.

Leżaki ogrodowe
Leżaki ogrodowe

Leżaki drewniane

Bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym do produkcji leżaków jest drewno. Możemy nabyć leżaki drewniane odznaczające się prostotą jak również modele o bardzo wyszukanych i oryginalnych rozwiązaniach. Tańsze egzemplarze wykonane są najczęściej z drewna sosnowego. Niestety jest ono mniej trwałe i bardziej podatne na uszkodzenia. Z pewnością sprawdzą się leżaki wykonane z bardzo modnego drewna egzotycznego np. eukaliptusa oraz teaku. Popularność tego drewna wynika nie tylko z ładnej barwy, ale przede wszystkim z jego zwiększonej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne. Z pewnością wielką zaletą drewnianych leżaków jest ich estetyka, ciepło, naturalność i możliwość dopasowania do każdego ogrodu, niezależnie od jego aranżacji. Ceny leżaków drewnianych są bardzo zróżnicowane. Proste formy możemy nabyć za kilkaset złotych, a za bardziej zaawansowane modele nawet kilka tysięcy złotych.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: