Ławki ogrodowe

Ławki ogrodowe

2 komentarzy

Ławki wykonane z różnych materiałów są zróżnicowane także pod względem trwałości. Najgorzej pod tym względem wypadają ławki z wikliny oraz rattanu. Jednak nie zraża to pasjonatów takich naturalistycznych rozwiązań. Dłuższą trwałością z pewnością wykażą się ławki plastikowe, odporne także na pewne uszkodzenia mechaniczne. Ich zaletą jest także niska cena. Gorzej wypadają, jeżeli weźmiemy pod uwagę estetykę i harmonijność z ogrodem. Ławki plastikowe nie stworzą z ogrodem harmonijnego zestawienia, ale coś za coś. Trwałością charakteryzują się także ławki stalowe oraz drewniane. Jednak, co jakiś czas potrzebują one przeglądu. Zakupione ławki najczęściej są już zabezpieczone specjalnymi środkami przed  niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a więc deszczem, słońcem itp. Taka warstwa zabezpiecza drewno na około 2-3 lata.  Po tym okresie należy poddać drewno renowacji. Należy je dokładnie oczyścić, usunąć zbutwiałe fragmenty i wyszlifować papierem ściernym. Następnie zagruntować oraz pokryć środkiem zabezpieczającym drewno (bejca, farba, lakier, impregnat). W przypadku metali oczyszczamy je z rdzy za pomocą np. szczotki drucianej, papieru ściernego itp. Powierzchnia powinna być oczyszczona do „żywego” metalu. Następnie malujemy specjalnymi, dobrze kryjącymi farbami bądź lakierami.
   

Ławka ogrodowa

Ławki ogrodowe to bardzo istotny element każdego ogrodu. Dla własnej wygody stwórzmy, choć jeden zakątek z ławką,  gdzie w spokoju będzie można wypocząć, odzyskać siły oraz w zadumie pomyśleć. Przy ich aranżacji pamiętajmy o stosowaniu wyrazistych roślin pod względem wizualnym,  jak i zapachu. Niech takie miejsce stanie się azylem, będącym dopełnieniem ogrodu.

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Natalia, Tytuł: coś nowego

    Z mężem zamówiliśmy rok temu dwie ławki. Materiał jest odporny na pogodę, przestały zimę w ogrodzie, wiosną przetarłam je mokrą szmatką i wyglądają jak nowe, wszyscy są zachwyceni. Polecamy Serdecznie:)

  2. Dodał: kim2345, Tytuł: kupiłem sobie

    ja sobie kupiłem taką jedną ławe w firmie abbud i nawet mi dowieźli do domu :), pozdrawiam wszystich siedzących

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: