Kwitnące kwiaty doniczkowe dla każdego

Kwitnące kwiaty doniczkowe dla każdego

9 komentarzy

Piękne białe kwiaty ma także stosunkowo łatwy w pielęgnacji skrzydłokwiat. Zarówno pędy, jak i kolba kwiatostanu, wyglądają bardzo dekoracyjnie. Dodatkowym walorem jest dość intensywny, przyjemny aromat. Roślina ma także długie, charakterystyczne liście. Jest zielona przez cały czas. Wszystko, czego potrzebuje skrzydłokwiat, to wilgotna gleba i niezbyt nasłonecznione miejsce. W lecie nie należy zapominać o częstym podlewaniu, natomiast zimą należy zmniejszyć ilość dostarczanej wody. Skrzydłokwiat będzie się bardzo dobrze rozwijał w glebie bogatej w składniki odżywcze. Poza tym bardzo lubi być zraszany. Kwiatów możemy się spodziewać w lecie, ale przy odpowiedniej ilości wilgoci, roślina może zakwitnąć także zimą. Poza wartością dekoracyjną należy wspomnieć o pozytywnych właściwościach skrzydłokwiatu. Oczyszcza on powietrze z toksyn zagrażających zdrowiu człowieka.

Już w czasach starożytnych uprawiano kwiaty doniczkowe, nie tylko ze względu na ich właściwości, ale także ich subtelne piękno. Obecnie każdy miłośnik zieleni ma do wyboru szeroką gamę zachwycająco kwitnących roślin, które można postawić na parapecie. Warto wzbogacić wnętrze mieszkania takimi wspaniałymi okazami.
czytaj dalej...

9 komentarzy

 1. Dodał: Natalia, Tytuł: Gloksynia różowo-biała - Blanche De Meru

  mam takie pytanie jaka jest cena przesyłki kwiatka gloksynia różowo- biała Blanche De Meru ?

 2. Dodał: Elżbieta, Tytuł: potocznie Cebula

  Jedna moja cebula nie kwitnie a druga kwitnie przy samym podłożu aż liście ściskają małe kwiaty.Może ktoś wie,dlaczego łodyga z kwiatami nie rośnie do góry.

 3. Dodał: Barbara, Tytuł: Cyklamen:)

  Witam ja mam cyklamena i co roku mi ładnie kwitnie .po przekwitnięciu listki same obsychają ale ja ciągle podlewam i zawsze stoi w jednym miejscu na południowym oknie teraz znowu pięknie mi kwitnie cały rok na okrągło ma zielone listki nigdy nie zasuszam kwiatka .Pozdrawiam gorąco:)

 4. Dodał: agnieszka, Tytuł: skrzydłokwiat

  ja własnie na imieniny dostałam jest obsypany bordowymi kwiatami, trzeba go dużo podlewać

 5. Dodał: Karolka, Tytuł: mój mały Cyklamen

  Mój kwitnie od początku października, teraz jest połowa marca, a on nadal kwitnie:) Mam go 2 lata

 6. Dodał: Barbara, Tytuł: Fiołek alpejski

  ja mam2 cyklameny kwitną mi już chyba trzeci miesiąc na okrągło na różowo liście mi nie opadają jeden stoi od południa a drugi od wschodu jestem zadowolona z ich kwiatów :) Bardzo lubię kwiaty w domu mam około 60 kwiatów.

 7. Dodał: Alicja, Tytuł: błędne nazewnictwo

  Fiołek alpejski to nie cyklamen i nie ma z nim nic wspólnego. Powinno być napisane raczej "Cyklamen perski nazywany błędnie fiołkiem alpejskim..."

 8. Dodał: Emilia, Tytuł: cyklamen uprawa

  ja mam cyklamena już trzy lata,podlewam go zgodnie z kalendarzem księżycowym inne rośliny też,po przekwitnięciu trzeba dać mu trochę odpocząć,zgubi liście,ale potem wypuści nowe,podlewać do podstawka przegotowaną wodą.Wyhodowałam także cyklameny z nasion mojego kwiatka.ŻYCZĘ POWODZENIA.

 9. Dodał: HANNA EWA, Tytuł: DOTYCZY HODOWANIA CYKLAMENÓW

  JESZCZE NIGDY NIE UDAŁO MI SIĘ UTRZYMAĆ CYKLAMENA PO PRZEKWITNIĘCIU. OPADAĆ ZACZYNAJĄ LIŚCIE I KONIEC. GDZIE TKWI BŁĄD?

Dodaj swój komentarz

Zobacz także