Kwietniki z opon

Kwietniki z opon

2 komentarzy

Opony są bardzo wżną częścią każdego samochodu, jednak kiedy się zużyją, zwykle stają się całkowicie bezwartościowe. Mimo to wcale nie muszą kończyć w zakładzie utylizacji, obciążając przy okazji środowisko naturalne. Przy odrobinie wyobraźni i pomysłowości, można z nich bowiem stworzyć oryginalną, niezwykle atrakcyjną i jedyną w swoim rodzaju ozdobę.

Pomysły na kwietnik

Wiele przedmiotów codziennego użytku, dla których skończył się już okres przydatności, może być wykorzystanych w zupełnie nowy, zaskakujący sposób. Coraz częściej w przydomowych ogrodach możemy już spotkać stare wózki dziecięce, zepsute rowery, dziurawe kalosze, uszkodzone krzesła czy zużyte naczynia kuchenne, które zostały przerobione w ciekawy sposób i wykorzystane jako pomysłowe, ogrodowe kwietniki.  Podobnie można także zagospodarować zużyte opony i chociaż mogą się nam początkowo wydawać zbyt toporne i mało eleganckie, przy użyciu kolorowej, wodoodpornej farby (nietoksycznej) i kilku prostych narzędzi (np. wyrzynarki, szlifierki bądź ostrego, mocnego noża) można z nich wyczarować naprawdę interesujące i zaskakująco eleganckie donice, a czasem nawet ciekawe i nietypowe „rzeźby” w postaci abstrakcyjnych, pokręconych figur, koszy, ptaków czy zwierząt.


Niekiedy wystarczy jedynie pomalować oponę harmonizującym z otoczeniem kolorem i ozdobić ją ciekawym wzorem, a następnie zawiesić przy pomocy łańcucha na ścianie budynku bądź solidnej gałęzi drzewa i zyskać tym sposobem jedyną w swoim rodzaju wiszącą donicę. Dla osób które mogą poświęcić temu zajęciu więcej czasu, dobrym pomysłem będzie wykonanie stojącej donicy z ozdobnie wyciętym i wywiniętym na zewnątrz brzegiem (np. falbanką). Do wykonania takiej ozdoby będzie jednak potrzebna nie tylko opona, ale także stabilizująca całość felga oraz nieco siły w rękach (cięcie grubej, wzmocnionej gumy jest dość pracochłonnym zajęciem).

Kwietniki z opon

Kwietniki z opon

Kwietniki z opon

Kwietniki z opon

Ciekawym pomysłem jest również pomalowanie kilku opon na różne kolory i ustawienie z nich niewielkiej, nieregularnej konstrukcji w kształcie niskiej, rozłożystej piramidy. Kiedy w oponach zostaną posadzone odpowiednio dobrane rośliny, cała dekoracja może wyglądać bardzo atrakcyjnie i niezwykle oryginalnie.

Kwietniki z opon

Kwietniki z opon

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Maja, Tytuł: Ciekawe

    Oryginalne....

  2. Dodał: Jolanta , Tytuł: Coś okropnego!!!!!

    Paskudztwo

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: