Kojec dla psa w ogrodzie

Kojec dla psa w ogrodzie

4 komentarzy

Ponieważ dobre i estetyczne rozwiązania są dość drogie można samemu stworzyć zakątek dla psa nie ponosząc, aż tak wysokich kosztów. Przy nakreślaniu projektu zwróćmy uwagę na jego lokalizację i dostosowanie materiałów do całościowego stylu zastosowanego na posesji i w ogrodzie. Powierzchnia kojca jest uzależniona od naszych możliwości finansowych oraz powierzchni jaką możemy  przeznaczyć na kojec. Tworząc kojec warto skorzystać z dobrych jakościowo materiałów i uwzględnić zadaszenie, budę oraz część drewnianego podłoża. Resztę powierzchni może stanowić zwykłe podłoże, żwir w łagodnych kształtach oraz piasek. Zastosowanie takiej powierzchni pozwoli na łatwe zachowanie czystości i higieny w tego typu konstrukcjach. Ponieważ beton jest zimnym materiałem nie poleca się go jako podłoże w kojcu. Z czasem może dojść do problemów zdrowotnych psa, związanych z reumatyzmem. Jako ściany boczne dobrze jest zastosować wytrzymałą stal: pręty itp. Często wykorzystuje się siatkę stalową, ale z czasem pod wpływem działania psa może ulec zniekształceniom. Słupki konstrukcji powinny być bardzo dobrze usadowione w podłożu. Do ich mocowania można wykorzystać kotwy zatopione w fundamencie punktowym. Jeżeli podłoże nie będzie okryte trwałym materiałem zabezpieczającym przed ewentualnym wykopem autorstwa naszego pupila należy zastosować podmurówkę. W przypadku dachu można go wykonać  zarówno z drewna, blachy czy też innego tworzywa. Jeżeli kojec nie będzie zadaszony jego wysokość powinna być dostosowana do konkretnej rasy i czasami może przekroczyć nawet 2 m.
   

W zależności od tego czy kojec jest zadaszony, czy też nie można skorzystać z odmiennych modeli budy dla psa. Za tę niewielką konstrukcję- dostosowaną do konkretnego psa zapłacimy nawet kilkaset złotych. To proste konstrukcje więc i budę warto samemu wybudować, zaoszczędzimy sporo pieniędzy, a poza tym będziemy mieli większą satysfakcję z posiadania własnoręcznie zrobionej konstrukcji.
   

Kojec dla psa to często konieczność i warto z niej skorzystać zwłaszcza jeżeli inną alternatywą byłby łańcuch! Przy wyborze czy też samodzielnym wykonaniu zwracajmy uwagę na solidność wykonania, dobrą jakość zastosowanych materiałów, estetykę, a przede wszystkim dostosujmy konkretny kojec do konkretnego psa, gdyż to on będzie tam częstym lokatorem.

4 komentarzy

  1. Dodał: Robstal, Tytuł: Kojec dla psa

    Od 20 lat robimy kojce dla psów ale takiego jak na zdjęciu jeszcze nie robiłem ;) Najważniejsze, powierzchnia kojca nie jest uzależniona od naszych możliwości finansowych ale od naszego psa. Z całym szacunkiem ale autor artykułu albo nie ma psa albo wie o nich bardzo mało.

  2. Dodał: Ala, Tytuł: Kojec dla psa

    Kojec to dobre rozwiązanie, tylko wtedy gdy przez kilka godzin nie możemy zająć się psem. Sama zostawiam moją Sabę w kojcu przez jakieś 6 godzin dzień , kiedy jestem w pracy. Kojec dla Saby zamawiałam w firmie Zylajek. jest on bardzo przestronny i duży, także piesek ma w nim dużo miejsca do biegania i zabaw. Myślę, że jest szczęśliwa.

  3. Dodał: Kida, Tytuł: Niezbyt przydatne...

    Tyle równie dobrze mogę przeczytać na wielu stronach. Poza tym ,psu psuje się wzrok gdy patrzy całe prawie życie przez siatkę. A zadaszony kojec możemy nabyć już za 800 zł. P.S. Dołączone zdjęcie przedstawia kojec dla ptactwa lub królików :x

  4. Dodał: Marek, Tytuł: Drewniany kojec dla psa.

    Bardzo ciekawe rozwiązanie. Nie wiem tylko, czemu ma służyć ta propozycja. Powielanie zdjęć i lakoniczny opis ? Przecież na zdjęciu widać, co to jest. Mnie bardziej zainteresowałby dokładny opis, jak to zrobić z wymiarami i specyfikacją materiałową.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także