Impregnaty do drewna

Impregnaty do drewna

4 komentarzy

Jaki impregnat wybrać ?

Z pewnością przy wyborze warto kierować się jakością impregnatu, jego skutecznością. Ponieważ drewno narażone jest na wiele zagrożeń m.in.  szkodniki, pleśnie, grzyby, warto więc wybierać takie preparaty, które będą w stanie jednocześnie eliminować wszystkie bądź większość zagrożeń.Krótka charakterystyka wybranych impregnatów do drewna, dostępnych w sprzedaży

•    Sadolin Classic HP-

Cieszący się dużym uznaniem impregnat do drewna. Charakteryzuje się głęboką penetracją drewna i jego konserwacją nawet do 6 lat. Chroni je przed czynnikami atmosferycznymi oraz grzybami, odpowiedzialnymi np. za sinienie drewna. Odpowiedni do ochrony płotów, pergoli, mebli ogrodowych oraz pozostałej małej architektury. Impregnat nanosimy na powierzchnie przy pomocy pędzla (dwie- trzy warstwy), a wydajność środka wynosi około 12- 14 m2/L zależnie od twardości impregnowanego drewna.  Sadolin Classic HP można zakupić w formie bezbarwnej oraz w licznych kolorach ( m.in. kremowy, kukurydziany, orzech włoski, palisander, drzewo wiśniowe, szwedzka czerwień, mahoń …). Litr środka kosztuje około 28 zł.

•    Drewnochron Impregnat Extra

Głęboko penetrujący impregnat do drewna, który ochroni konserwowane drewno nawet do 5 lat. Zabezpiecza przed sinizną, grzybami domowymi i pleśniowymi oraz owadami. Polecany do impregnowania płotów, mebli ogrodowych, altanek. Wydajność środka zróżnicowania- Impregnat Extra bezbarwny około 7 m2/L, natomiast w barwnej odsłonie około 10 m2/L. Impregnat możemy nanieść przy pomocy pędzla, poprzez zanurzenie oraz natrysk. Impregnat Extra występuje  w licznych barwach m.in. cedr, dąb, orzech, palisander, sosna. Za litr impregnatu zapłacimy około 20- 25 zł.

•    Altaxin Q

Impregnat o właściwościach biobójczych, który na okres 5 lat zabezpieczy drewno także przed czynnikami atmosferycznymi. Polecany do konserwacji bram, płotów, altan itp. Występuje  w licznych kolorach, a jego wydajność to około 10- 12 m2/L. Cena około 25 zł za litr.


•    Jedynka Impregnat do drewna z woskiem

Środek charakteryzujący się głęboką penetracją, zabezpiecza drewno przed mikroorganizmami oraz czynnikami atmosferycznymi nawet do 6 lat. Występujący w licznych barwach doskonale sprawdzi się przy impregnowaniu ogrodzeń, altan itp. Impregnat nanosimy za pomocą pędzla bądź tamponu. Jego wydajność wynosi około 18 m2/L. Wymagana ilość warstw od 2 do 3. Cena produktu około 20 zł za litr.

•    Vidaron Impregnat ochronno dekoracyjny

Dający sześcioletnią gwarancję impregnat, charakteryzuje się głęboką penetracją, zawiera substancje czynne, dzięki którym środek chroni przed owadami, grzybami, sinizną. Poza tym dzięki Teflon® surface protektor doskonale chroni drewno przed czynnikami atmosferycznymi. Impregnat występuje w formie bezbarwnej, a także w wielu kolorach. Wydajność środka około 11 m2/L. Zaleca się nanieść na powierzchnię dwie warstwy, przy czym odstęp pomiędzy nałożeniem jednej i drugiej warstwy musi minąć około 10 godzin. Cena impregnatu wynosi około 25- 27 zł za litr.
   
Tekst: Grzegorz Bogucki

czytaj dalej...

4 komentarzy

 1. Dodał: Pati, Tytuł: Drewno egzotyczne

  Ja mam na tarasie drewno egzotyczne i jestem bardzo zadowolona, dbamy tylko o to, żeby regularnie je czyścić i raz do roku odświeżamy kolor. Nawet nie wyszło drogo, na znalazłam fajną ofertę.

 2. Dodał: eRzecznikVidaron, Tytuł: vidaron impregnat

  Witam! Bardzo miło słyszeć, że nasz produkt jest skuteczny w pracach związanych z impregnacją drewnianych elementów. Jest to nowoczesny Impregnat Ochronno-Dekoracyjny, zawierający Teflon surface protector I przeznaczony jest do zabezpieczania surowego drewna i materiałów drewnopochodnych. Nadaje impregnowanym elementom eleganckie matowe wykończenie, podkreślające naturalny rysunek słojów drewna. Zapewnia 6-letnią gwarancję skutecznej ochrony. Główne cechy produktu: chroni przed grzybami, sinizną i owadami, głęboko penetruje, jest odporny na trudne warunki atmosferyczne, zawiera wosk ? zwiększona wodoodporność, można go stosować do drewnianych powierzchni zarówno na zewnątrz jak i w wewnątrz. Pozdrawiam, Andrzej Opolski ____________________ Online Ekspert marki VIDARON

 3. Dodał: jacek, Tytuł: vidaron impregnat

  Zwłaszcza Vidaron jest świetny. Bardzo dobrze kryje i impregnuje drewno i chroni je bardzo dobrze.

 4. Dodał: Joanna, Tytuł: Bezpieczny preparat!

  Jaki impregnaty są bezpieczne dla np. królików? Potrzebuję wymalować domek i altanę i nie chcę, aby moi podopieczni się potruli.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie