Hamak ogrodowy

Hamak ogrodowy

Skomentuj artykuł

Hamak ogrodowy od zawsze kojarzył się z relaksem i wypoczynkiem, dlatego jeśli tylko dysponujemy własną działką lub choćby przestronnym tarasem, warto pomyśleć o jego zakupie. Twórcy i projektanci mebli ogrodowych już dawno docenili funkcjonalność i wygodę hamaków, dlatego przygotowana przez nich oferta rynkowa jest obecnie bardzo bogata i urozmaicona. Aby więc nie pogubić się w tej różnorodności, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu.

Sposób użytkowania

W pierwszej kolejności należy się zastanowić jak i gdzie będziemy wykorzystywać nasz hamak. Jeśli ma pozostawać ma dworze przez cały sezon, powinien być wykonany z materiałów łatwo schnących i stosunkowo odpornych na warunki atmosferyczne. Dobrym wyborem będzie wtedy hamak ażurowy, wykonany z drobnej, bawełnianej, nylonowej lub polipropylenowej siateczki (tzw. hamak meksykański). Ten rodzaj hamaków (o ile nie posiadają poprzeczek) można również zabierać ze sobą w podróż i wykorzystywać np. w lesie. Jest zazwyczaj stosunkowo lekki i nie wrzyna się w ciało tak dokuczliwie jak klasyczny hamak wykonany z bawełnianych linek, ale niestety łatwo się plącze przy zwijaniu. Nieco lepszą, ale i droższą wersją będą hamaki wykonane ze specjalnych materiałów wodoodpornych, które dodatkowo charakteryzują się dużą wytrzymałością i sporą odpornością na promienie UV (np. HamaTex). Jeśli hamak będzie wykorzystywany w miejscu zadaszonym bądź chowany do pomieszczenia podczas złej pogody, możliwości wyboru stają się znacznie większe. Możemy wtedy zdecydować się na hamaki wykonane z jednego kawałka materiału, usztywnionego poprzeczkami (dobrej jakości bawełny z domieszką poliestru lub wełny), których wzornictwo i kolorystyka jest bardzo bogata.Mocowanie

Kolejna sprawa to możliwość zamocowania hamaka. Jeśli dysponujemy ogrodem i posiadamy w nim niezbyt oddalone od siebie drzewa, o dość solidnych pniach, możemy wybrać hamak bez dodatkowych wsporników. Jednak jeśli chcemy go wykorzystać na tarasie lub w miejscu, gdzie nie rosną żadne drzewa, powinniśmy zdecydować się na hamak ze stelażem. Przy wyborze warto jednak sprawdzić jego stabilność, aby podczas użytkowania nie doszło do wywrotki (stelaże drewniane są solidniejsze od stalowych). Istnieją też bardzo rozbudowane wersje hamaków, dostępne w kompletach ze stelażem i moskitierą, które mogą zapewnić nam pełen komfort i satysfakcję z wypoczynku.
 

Hamak ogrodowy

Hamak ogrodowy

Hamak ogrodowy

Hamak ogrodowy

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: