Garden Party czyli impreza w ogrodzie

Garden Party czyli impreza w ogrodzie

Skomentuj artykuł

Garden Party czyli przyjęcie organizowane na wolnym powietrzu jest bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu w Anglii, chociaż ostatnimi laty zyskuje coraz większe grono zwolenników w Polsce. Nic dziwnego, że imprezy w ogrodzie stały się bardzo modne. Po długiej i mroźniej zimie spędzonej w domu, każdy chce się nacieszyć świeżym, letnim powietrzem i spędzić trochę czasu na zewnątrz z przyjaciółmi. W gorące wieczory staczy zastawić stół, rozłożyć leżak, otworzyć butelkę dobrego wina i spędzać czas na zabawie i pogaduchach do białego rana. Taka impreza powinna być jednak dobrze zorganizowana zwłaszcza, jeżeli zapraszamy dużą grupę znajomych. Zaopatrzenie się w grilla raczej nie wystarczy – dobry gospodarz musi również zadbać o bezpieczeństwo i wygodę gości. Poniżej przestawiamy kilka wskazówek, dzięki którym zostaniemy zapamiętani, jako najlepsi organizatorzy imprez w plenerze.

Wyposażenie ogrodu

Po pierwsze musimy się zastanowić jak i gdzie posadzimy naszych gości. W dużych przestronnych ogrodach można wystawić namiot, który będzie skutecznie chronił przed deszczem, natomiast w małych przydomowych ogródkach dobrze się sprawdzą rozkładane parasole. Jeżeli mieszkamy w rejonie często atakowanym przez burze, najlepszym rozwiązaniem będzie weranda z wbudowanym dachem. Pamiętajmy, że o powodzeniu naszej imprezy w dużej mierze decyduje pogoda, dlatego lepiej upewnić się, że niespodziewany deszcz nie pokrzyżuje nam planów.

Po drugie, warto też zaopatrzyć się w dobre ogrodowe meble. Przed imprezą dokładnie policzmy ile osób nas odwiedzi i postawmy odpowiednią liczbę krzeseł lub foteli. Najlepiej sprawdzą się meble drewniane i wiklinowe wyłożone wielkimi, puszystymi poduchami. Plastikowe krzesła raczej nie zrobią wrażenia, ale jeżeli założymy zawiązywane okrycia, to w zasadzie nie stracimy na komforcie. Dodatkowe sprzęty takie jak hamaki, leżaki, huśtawki są zawsze mile widziane. W końcu kto by nie chciał wylegiwać się na hamaku z orzeźwiającym drinkiem w ręku?

Po trzecie, zastanówmy się czy nasi znajomi zabiorą ze sobą dzieci. Jeżeli tak, to warto zorganizować w ogrodzie kącik do zabawy. Można położyć piłkę, zabawki albo upozorować małą piaskownicę. Wystarczy wysypać trochę piachu na plastikowy materiał i gotowe. Dzieci będą zachwycone, a dorośli nie będą narzekali, że ich maluchy plączą się pod nogami.


Jedzenie i napoje

Środek nocy, zabawa trwa w najlepsze, ale… skończyło się jedzenie? Do takiego scenariusza nie może dopuścić prawdziwy organizator imprez. Zamiast biegać w środku nocy do sklepu całodobowego po 10 paczek chipsów, lepiej zrobić porządne zakupy odpowiednio wcześniej. Oczywiście podstawą będzie grillowane mięso. Smażone szaszłyki, karkówka i skrzydełka są prawdziwym hitem na imprezach na świeżym powietrzu. Na stołach nie może również zabraknąć warzywnych i owocowych sałatek oraz zimnych przekąsek. Nasze menu powinno być kolorowe! Na talerzach i półmiskach będą pięknie wyglądały wiosenne kolory takie jak żółty, zielony i czerwony. Dobrym pomysłem są również różnego rodzaju paszteciki, pasty, twarożki i kremy, jednym słowem wszystko to czym można szybko posmarować chleb. Nie załamujmy się jeżeli jesteśmy kiepskimi kucharzami. W intrenecie można znaleźć sporo łatwych przepisów na wiosenne sałatki i w końcu zawsze możemy poprosić o pomoc naszych przyjaciół. Przy większych grupach warto zamówić catering, co zaoszczędzi dużo czasu na przygotowaniach. Pomocne będą również plastikowe talerzyki, które wystarczy wyrzucić do śmieci po skończonej imprezie. Szklane naczynia być może wyglądają lepiej, ale zmywanie stosu talerzy następnego dnia po imprezie raczej nie jest przyjemną czynnością.

Garden Party

Garden Party

Jeżeli chodzi o napoje, to mamy tutaj duże pole do popisu. Na imprezach na świeżym powietrzu warto zaszaleć i przygotować kolorowe drinki, które nie wymagają dużych umiejętności i nie obciążą zbytnio naszego portfela. Alkoholowe napoje można udekorować parasolkami, kawałkami owoców lub ozdobnymi słomkami. Oprócz tego podstawą jest oczywiście schłodzone piwo w lodówce i kostki lodu w zamrażarce. Przygotujmy dużo torebek z lodem, ponieważ ciepłe drinki potrafią zepsuć nawet najlepszą imprezę. Ponadto, na nasz stół możemy wprowadzić trochę egzotyki i przygotować czerwoną albo białą sangrię. Nie zapominajmy również o najmłodszych biesiadnikach i poczęstujmy ich bezalkoholowym szampanem albo własnoręcznie zrobioną lemoniadą.

Garden Party

Garden Party

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie