Fotele ogrodowe

Fotele ogrodowe

1 komentarzy

Fotele z drewna

Meble wykonane z drewna to czysta klasyka, jednak podobnie jak meble z rattanu i wikliny, również będą wymagały regularnej konserwacji i zabiegów pielęgnacyjnych. Do wyboru mamy bardzo dużo rodzajów drewna począwszy od gatunków z drzew krajowych po materiały bardziej egzotyczne. Z krajowych wyrobów najlepsze drewno to dąb ( twarde i mocne, jednak dość łatwo pęka na granicy słoi), modrzew (twarde i trwałe oraz odporne na gnicie) robinia (łatwe w konserwacji, trwałe, twarde i odporne na gnicie) i sosna (lekkie, miękkie i łatwe w obróbce, posiada jednak sporo sęków). Meble z nich wykonane wyróżniają się wysoką estetyką i naturalnością zarazem, ale są mniej trwałe, niż te z drzewa egzotycznego (np. teak, eukaliptus, merantii). Drewno to bowiem znacznie lepiej znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne i dłużej zachowuje swoje walory estetyczne oraz użytkowe. Do jego impregnacji najlepiej stosować odpowiednie preparaty olejowe, które wystarczy użyć raz w roku.

Fotele ogrodowe

Fotele ogrodowe

Fotele ogrodowe

Fotele ogrodowe

Fotele metalowe, stalowe i aluminiowe

To bardzo solidne sprzęty, które znakomicie sprawdzają się jako meble ogrodowe. Wprawdzie wymagają uzupełnienia o miękkie poduszki, ale mogą pozostawać na powietrzu przez okrągły rok. Jedynie żeliwne lub metalowe fotele (o ile nie zostały pokryte powłoka proszkową), wymagają niekiedy dodatkowego zabezpieczenia farbami przeciwkorozyjnymi. W przypadku aluminiowych nie ma już takiej potrzeby, są one też dużo lżejsze od stalowych czy metalowych.

Fotele ogrodowe

Fotele ogrodowe

Fotele ogrodowe

Fotele ogrodowe

czytaj dalej...

1 komentarzy

  1. Dodał: Natalia, Tytuł: świetne są

    Z mężem zamówiliśmy rok temu fajne foteliki z technorattanu. Materiał jest odporny na pogodę, przestały zimę w ogrodzie, wiosną przetarłam je mokrą szmatką i wyglądają jak nowe, wszyscy są zachwyceni. Polecamy Serdecznie:)

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: