Efektywne nawożenie nawozami jednoskładnikowymi!

Efektywne nawożenie nawozami jednoskładnikowymi!

Skomentuj artykuł

Potas na ukorzenienie

Oprócz azotu rośliny wymagają do prawidłowego wzrostu i rozwoju także innych makroelementów, np. potasu. Bardzo popularnym i efektywnym nawozem potasowym jest siarczan potasu, zawierający 50% potasu oraz 18% siarki rozpuszczalnej w wodzie. Siarka jest bardzo ważnym składnikiem pokarmowym dla rośliny -stanowi składnik aminokwasów, białek i tłuszczów w których syntezie bierze także udział. Nawóz ten jest zalecany w przypadku uprawy roślin wrażliwych na niedobór siarki w glebie np. warzyw kapustowatych czy też czosnku.

 

Garden Foska Siarczan Potasu

 

Garden Foska Siarczan Potasu

Kolejnym świetnym nawozem potasowym jest superfosfat, który zawiera w swoim składzie 20% potasu. Nawóz ten jest szczególnie polecany do stosowania przedsiewnego, dzięki czemu rośliny szybciej się ukorzeniają.

 

Garden Foska SuperFosfat

 

Garden Foska SuperFosfat

Nawozy fosforowe należy stosować głównie jesienią np. przed przekopaniem grządek. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie nawozów fosforowych na trawnik we wrześniu  - dzięki temu rośliny będą lepiej przygotowane do nadchodzącej zimy. Pamiętać należy także o dostarczeniu tego składnika winorośli, gdyż winorośl jest wrażliwa na niedobór tego składnika w glebie. Nawozy fosforowe można także stosować po posadzeniu roślin. Dzięki czemu roślina będzie mogła wykorzystać ten składnik na budowę nowych przyrostów korzeniowych.

 


 

Target TARGET S.A.
Kartoszyno, ul. Przemysłowa 5,
84-110 Krokowa

Firma Target jest liderem na polskim rynku środków ochrony roślin. Na rynku istnieje od 1992r., a jej główna siedziba znajduje się w specjalnej ekonomicznej w Kartoszynie k/Żarnowca. W szerokiej ofercie firmy znajdują się: środki ochrony roślin, nawozy, ziemia, podłoża, trawy, gama produktów „Dla domu” oraz linia „Natural”. Target jest producentem linii produktów naturalnie skutecznych. Od 2010r. wyłącznym dystrybutorem produktów Target na rynku tradycyjnym jest sieć hurtowni „Green&Joy”.

Materiał udostępniony i wykorzystywany za zgodą firmy Target S.A. 

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także