Drzewa Owocowe Czereśnie

Drzewa Owocowe Czereśnie

2 komentarzy

Czereśnie to bardzo smaczne owoce. Soczyste i słodkie,  szczególnie te o ciemnoczerwonym miąższu. W odróżnieniu od wiśni są idealne do jedzenia na surowo.

Uprawiane przez nas czereśnie wywodzą się od czereśni ptasiej.
Odmiany czereśni dzieli się na tak zwane sercówki, które mają owoce miękkie i soczyste oraz chrząstki, których owoce są twarde.

Kwiaty czereśni kwitną na biało lub różowo. Owoce mają bardzo smaczny miąższ, który ma kolor kremowy, żółty albo czerwony, czasami nawet buraczkowy. Występuje on u mocno dojrzałych ciemnoczerwonych czereśni, które moim zdaniem są najsmaczniejsze.

Aby owoce czereśni szybko dojrzały, drzewa potrzebują dużo słońca i wody. Dobrze rosną na stanowiskach nasłonecznionych oraz na terenach wyżej położonych.

Cięcie czereśni polega na skróceniu wierzchołka i usunięciu gałęzi, które za bardzo zagęszczają koronę. Cięcie służy ograniczeniu rozmiarów czereśni i zwiększeniu przejrzystości korony.

Drzewa osiągają niejednokrotnie wysokość dziewięciu metrów, są więc bardzo wysokie.

Odmiany czereśni

Odmiany wczesne oraz średnio wczesne

Merton Premier

Owoce tych czereśni są średniej wielkości, mają ciemnoczerwony kolor i dojrzewają na przełomie czerwca i lipca. Drzewa są dość odporne na mróz i choroby, w tym na raka bakteryjnego.

 

Drzewa Owocowe - Czereśnie
Drzewa Owocowe - Czereśnie


Czereśnie

Burlat

Drzewa są średnio wytrzymałe na mróz. Wytwarzają duże, ciemnoczerwone owoce. Są one bardzo dobre. Owoce zbieramy pod koniec czerwca. Odmiana rzadko jest atakowana przez raka bakteryjnego.

czytaj dalej...

2 komentarzy

  1. Dodał: Romuald, Tytuł: czereśnia Regina

    Posadziłem teraz na wiosnę karłową czereśnię Regina. Proszę o komentarz czy to dobry zakup i jaka ona jest w smaku?. Chciałem mieć w ogródku późną czereśnię - lipcową, ponieważ mam majową i czerwcową. Proszę o komentarz w powyższej sprawie.

  2. Dodał: marian, Tytuł: odmiany czeresni

    czy ktoś może skomentować jakość odmiany czereśni -" Schneidera późna"

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: