Czerwone róże - najciekawsze odmiany

Czerwone róże - najciekawsze odmiany

1 komentarzy

Z róż miniaturowych należy wyróżnić odmianę "Zwergkonig 78" o wyprostowanym pokroju. Dobrze znosi negatywne warunki atmosferyczne i charakteryzuje się krwistoczerwonymi oraz półpełnymi kwiatami. "Scarletta" kwitnie małymi kwiatami o krwistoczerwonej barwie. Ceglastoczerwoną barwą charakteryzuje się odmiana "Marylka" .

Róże parkowe powstałe w wyniku połączenia form dzikich z różami wielkokwiatowymi są ciekawym akcentem w każdym ogrodzie oraz na miejskich terenach zielonych. Ciekawie zaprezentują się w postaci żywopłotu. Najciekawsze odmiany o czerwonych kwiatach to m.in. "Heidelberg" o dużych zebranych w liczne grona kwiatach, "Grandhotel" o pełnych kwiatach w barwie krwistoczerwonej, powtarzająca kwitnienie oraz osiągająca około dwóch metrów wysokości.

Róże pnące, zwane również czepnymi wywodzą się od Rosa wichuraiana (róże o wiotkich pędach i Rosa multiflora ( róże o sztywnych pędach). Na bazie tych gatunków stworzono wiele pięknych odmian, zajmujących ważne miejsce wśród róż. Róże o wiotkich pędach nazywane Klimbery, kwitną kilka razy w roku, charakteryzują się tym, że kwiaty rozwijają się na pędach tegorocznych, a ich wysokość dochodzi do trzech metrów. Natomiast Ramblery, które w przeciwieństwie do poprzednich kwitną na pędach zeszłorocznych i mogą osiągać wysokość, nawet rzędu dziesięciu metrów. Mimo, że kwitną najczęściej raz w roku, na przełomie czerwca i lipca, to jednak obfitość kwitnienia zapiera dech w piersiach. Do najpiękniejszych odmian w odcieniach czerwieni należy z pewnością zaliczyć odmianę "Sympathie" o pełnych ciemnoczerwonych kwiatach, osiągającą około czterech metrów wysokości. Ognistoczerwonymi kwiatami zachwyca mrozoodporna piękność o nazwie "Flammentanz". Kwitnąca w czerwcu charakteryzuje się ognistoczerwonymi, bardzo licznymi pełnymi kwiatami. Osiąga do pięciu metrów wysokości i charakteryzuje się dużą odpornością na choroby. "Santana" kwitnie od czerwca do jesieni dużymi krwistoczerwonymi kwiatami. Jej wielką zaletą jest nieprzerwane kwitnienie. Tworzy zjawiskowe czerwone ściany. Pojedynczymi karminowoczerwonymi kwiatami odznacza się "Dortmund". Odmiana o silnym wzroście, kwitnąca od czerwca do jesieni wykazująca dużą tolerancję do suchszego podłoża. Kilkakrotne kwitnienie pełnymi kwiatami jest charakterystyczne także dla odmiany "Belkanto". Odmiana "Chevy Chase" kwitnie od czerwca do sierpnia i poradzi sobie na gorszych stanowiskach. Pojedynczymi kwiatami charakteryzuje się "Rotfassade".

Z czerwonych odmian róż drobnokrzaczastych zwanych okrywowymi należy wymienić odmianę "Limesglut" osiągającą około czterdziestu centymetrów wysokości. Jej kwiaty mają barwę jaskrawoczerwona. Krwistoczerwonymi i półpełnymi kwiatami zakwita odmiana "Austriana", kwitnąca od czerwca do jesieni. Z ciekawszych odmian kwitnących na czerwono warto jeszcze wymienić "Sorrento" , "Alpengluehen".

W sprzedaży możemy nabyć wiele pięknych róż o zróżnicowanych barwach. Wiele z nich zachęca nas czerwienią. Róże czerwone powinny się znaleźć w każdym ogrodzie, gdzie z pewnością dopełnią wcześniejsze założenia bądź staną się ich głównym elementem. Krzewy kupujmy wyłącznie w sprawdzonych centrach ogrodniczych i szkółkach. Pamiętajmy, że należy kupować rośliny oznakowane, dzięki czemu mamy większą pewność co tak naprawdę kupujemy. 

1 komentarzy

  1. Dodał: Danuta, Tytuł: Roza Royal Red

    Mam w ogrodzie roze " Royal Red" i nie wiem do jakiej grupy ja zaliczyc i jak pielegnowac.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także