Cyprysik groszkowy - odmiany, uprawa i wymagania

Cyprysik groszkowy - odmiany, uprawa i wymagania

Skomentuj artykuł

Cyprysik groszkowy (Chamaecyparis pisifera) "Compacta"

Zwarty krzew dorastający do około 1 metra wysokości i podobną średnicę. Początkowo przyjmuje pokrój kulisty, później kulisto spłaszczony. Ulistnienie łuskowate, zielone.

Cyprysik groszkowy (Chamaecyparis pisifera) "Curly Tops"

Kolejny sport odmiany ‘Boulevard’. Krzew o stożkowatym pokroju i powolnym wzroście. Dorasta po 10 latach do około 1-1,3 m wysokości. Końce pędów charakterystycznie zawinięte. Ulistnienie igiełkowate, miękkie, o intensywnym srebrzysto niebieskim zabawieniu.

Cyprysik groszkowy

Cyprysik groszkowy

Cyprysik groszkowy (Chamaecyparis pisifera) "Ericoides Aurea"

Karłowa odmiana o kulistym i gęstym pokroju, później jajowatym. Po 10 latach osiąga około 0,8 m wys. Ulistnienie igiełkowate (młodociane) barwy żółtej, szczególnie atrakcyjnej po wiosennym przyroście. Bardzo dobrze znosi cięcie – idealna do tworzenia zielonych rzeźb, figur geometrycznych zbliżonych do kuli. 

Cyprysik groszkowy (Chamaecyparis pisifera) "Filifera Aurea"

Szerokostożkowa, dosyć wolno rosnąca odmiana osiągająca po 10 latach ok. 1,5 metra wysokości. Rozgałęzienia nietypowe, sznurkowate, przewisające. Ulistnienie złocistożółte.

Cyprysik groszkowy (Chamaecyparis pisifera) "Fuiri-tsukomo"

Karłowa odmiana o kulistym i gęstym pokroju, później kulisto spłaszczonym. Po 10 latach osiąga wysokość 0,3 m i niewiele większą średnicę. Ulistnienie igiełkowate i łuskowate, zielone, na wierzchołkach pędów barwy żółtej lub kremowożółtej. Doskonała do sadzenia w doniczkach.

Cyprysik groszkowy

Cyprysik groszkowy

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: