Bukiety i wianki komunijne

Bukiety i wianki komunijne

Skomentuj artykuł

Wielkimi krokami zbliża się miesiąc, który w naszym kraju od lat zarezerwowany jest dla uroczystości komunijnych. To właśnie w maju pięknie ubrane dzieci, biorą udział w niedzielnych uroczystościach kościelnych zwianych z I Komunią Świętą. Ten dzień świętują również ze swoimi bliskimi, podczas popołudniowych spotkań rodzinnych. Tak wielkie wydarzenie, wymaga więc bardzo starannego przygotowania oraz odpowiedniego stroju i oprawy, w czym z pewnością pomogą właściwie dobrane kwiaty, podkreślające szczególny charakter wydarzenia.

Kolor kwiatów

W naszej kulturze kolor biały jest podstawowym symbolem czystości i niewinności, dlatego powinien być wiodącym kolorem wszelkich komunijnych dekoracji. Jako barwy towarzyszące, znakomicie sprawdzają się  pełne nadziei i wiary błękity, niewinne róże oraz radosne żółcie. To właśnie te kolory najlepiej oddają istotę świętego sakramentu oraz najbardziej harmonizują z niewinnością dzieci, biorących udział w majowych uroczystościach. Są one również bardzo ważne w samym kościele, gdyż stanowią podstawowy zestaw kolorystyczny flag (np. kolory maryjne, flagi watykańskie) i atrybutów związanych z chrześcijaństwem. Przy dobieraniu kwiatów, unikajmy natomiast kolorów mocnych, agresywnych i zdecydowanych. Czerwienie, pomarańcze i fiolety, zostawmy na inne ważne okazje jak choćby imieniny czy jubileusze. Należy też pamiętać, że nie tylko kolor komunijnych bukietów jest istotny, ale również sam wygląd kwiatów.


 
Forma i rodzaje kwiatów

Podobnie jak mocne barwy, także wyszukane, oryginalne kształty oraz duże, okazałe kwiatostany, nie pasują do charakteru majowego święta. Niewątpliwie piękne strelicje, anturium, lilie czy słoneczniki, w tym przypadku będą złym wyborem. Zdecydujmy się lepiej na kwiaty kojarzące się z wiosną, odrodzeniem, czystością i niewinnością jak choćby urocze stokrotki, piękne konwalie, subtelne margerytki czy delikatne różyczki w pastelowych barwach. Sprawdzą się one znakomicie jako element wianków dla dziewczynek, stroików dla chłopców czy bukiecików, dopełniających uroku komunijnego stroju oraz świątecznego stołu. Z mniej tradycyjnych kwiatów, możemy z powodzeniem sięgnąć po białe storczyki i frezje, delikatne eustomy, niektóre odmiany chryzantem gałązkowych (np. z grupy santini) czy białe kwiatostany hortensji. Z nich również możemy stworzyć niepowtarzalne i urocze kompozycje kwiatowe.

Bukiety i wianki komunijne

Bukiety i wianki komunijne

Bukiety i wianki komunijne

Bukiety i wianki komunijne

Bukiety i wianki komunijne

Bukiety i wianki komunijne

Bukiety i wianki komunijne

Bukiety i wianki komunijne

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie