Budowa basenu w ogrodzie

Budowa basenu w ogrodzie

5 komentarzy

Usztywnienie szalunku jest bardzo ważne. Przy słabej konstrukcji może dojść do rozepchnięcia bądź zmiany położenia szalunku. Pamiętać należy także o zastosowaniu desek rozporowych wewnątrz wykopu. Wewnątrz deskowania należy wykonać zbrojenie z prętów tworzących siatkę oraz uwzględnić przerwy dylatacyjne. W przypadku sporych basenów warto zastosować dwie warstwy zbrojenia. Przed betonowaniem uwzględniamy wszelkie prace związane z instalacją oraz dokładnie łączymy dno ze ścianami bocznymi. Basen warto zalać w jednym cyklu roboczym. Następnie czeka nas tynkowanie, izolacja, ocieplenie oraz wyścielenie basenu wybranym tworzywem np. zbrojoną folią bądź pomalowanie specjalną farbą.


Basen prostokątny

Basen ogrodowy

 

 
Basen prostokątny jest jednym z najbardziej popularnych kształtów stosowanych przy budowie basenu. Prosty kształt ułatwia budowę oraz późniejsze zainstalowanie zadaszenia. Otoczenie basenu warto wyłożyć trwałym materiałem z kamienia.


Basen w kształcie litery L

Basen w kształcie litery L 


Basen w kształcie litery L pozwala na wyznaczenie płytszej części wyznaczonej głównie dla najmłodszych.

Baseny stalowe wykonane są ze stali ocynkowanej  bądź aluminium. Mają formę paneli o określonych rozmiarach. Mogą być wkopane bądź montowane na powierzchni. Należy  osadzać je na betonowym dnie, a boki wzmocnić bloczkami oraz uzupełnić mieszanką z piasku i cementu. Tego typu baseny uszczelniane są za pomocą wytrzymałej folii.
   

czytaj dalej...

5 komentarzy

 1. Dodał: Martyna8, Tytuł: Basen PoolsFactory

  Przy budowie basenu najlepiej słuchać specjalistów producenta, od którego kupuje się dany model. Tylko oni będą wiedzieli, jak prawidłowo przygotować teren przed montażem. Nam doradzali fachowcy z PoolsFactory i jesteśmy bardzo zadowoleni.

 2. Dodał: charlie, Tytuł: elegancko :)

  Taki basen w ogrodzie to fajna sprawa zwłaszcza w takie upalne dni jakie ostatnio były. taki fajnie wygląda z tymi deskami. Idealna sprawa na domówki, grill nad basenem nie ma nic lepszego.

 3. Dodał: Marika, Tytuł: basen itex

  Baseny Intex są bardzo fajne, sama zakupiłam bardzo fajny w dobrej cenie. Długo się zastanawiałam nad tym, czy kupić czy też nie, ale ostatecznie kupiłam.

 4. Dodał: lena, Tytuł: basen itex

  ja też dzieciakom kupiłam basen Intex i przyznać muszę, że była to bardzo dobra inwestycja. Jak jest ciepło to mają dużo frajdy z pluskania się w nim, a i ja jak widzę ich radosne buzie to się cieszę.

 5. Dodał: Jadzia, Tytuł: super sprawa

  Basen w ogrodzie to rewelacja, tylko że budowa to strasznie duże koszty i utrzymanie tez nie małe pieniądze, dlatego też ja zainwestowałam w tą letnia atrakcje i kupiłam duży basen

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie
Basen

Koniecznie zobacz: