Brama ogrodowa

Brama ogrodowa

Skomentuj artykuł

Jakie materiały

Do najbardziej wystawnych bram ogrodowych należą te wykonane ze stali. Oferta tego typu bram jest niezwykle zróżnicowana i zależnie od jakości materiału, zastosowanej technologii, ceny mogą być znaczące. Stalowe elementy doskonale współgrają z ogrodzeniem, uzupełnionym także cegłą klinkierową. Szczególnie interesująco prezentują się bramy wykonane z kutego żelaza, z licznymi ozdobami, najlepiej wykonane przez rzemieślnika artystę. W zależności od tego czy ma być zabezpieczeniem czy też tylko dekoracją, postarajmy się o pełne dopasowanie.

Brama z kutego żelaza

Brama ogrodowa

Bramy drewniane, to również bardzo popularne rozwiązanie. Drewno   wykorzystywane jest do budowy ogrodzeń, a także bram. Wymaga ono większego zaangażowania w konserwację, jednak wysokie walory estetyczne oraz korzystna cena sprawiają, że drewniane ogrodzenia i bramy to powszechny widok.

Tradycyjna bramka z drewna

Brama ogrodowa

W przypadku ogrodzenia wymurowanego z cegły czy też kamienia, ciekawie zaprezentuje się przejście w formie łuku. Lity mur, zyska więcej lekkości, dzięki uwzględnieniu w nim np. okrągłych okien, dzięki którym zajrzymy co znajduje się w ogrodzie, a także „otworzymy” ogród na świat, dzięki czemu wyda się on większy i nie ograniczający, przebywających w nim osób ( kwestia niezwykle istotna w niewielkich ogrodach). Tego typu rozwiązania wykorzystane wewnątrz ogrodu, to oryginalność i wysoka estetyka.

Brama z kamienia

Brama ogrodowa

Biorąc pod uwagę wnętrze ogrodu to za bramę- wrota, mogą posłużyć wielokrotnie już wspomniane odpowiednie pergole, trejaże, a także łuki. Te ogrodowe konstrukcje, również są zróżnicowane m.in. ze względu na zastosowany materiał budulcowy. Najbardziej estetyczne to te, wykonane z drewna bądź kutego żelaza.

Zróżnicowanie pod względem konstrukcyjnym

Jak już wspomniano konstrukcje bramy ogrodowej są niezwykle zmienne, co wynika także z zróżnicowanego, szerszego pojmowania bramy ogrodowej. Podstawa to bramy przesuwane i skrzydłowe, których obsługę można sobie ułatwić, montując także automatykę, dzięki której brama będzie otwierała się i zamykała automatycznie.
Proste, ale pełne piękna i oryginalności przejścia to ukwiecone pergole, ługi, dzięki którym przejście zyska nowy charakter, stanie się miejscem łączącym dwa odmienne światy, z których jeden to ogrodowa różnorodność.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: