Altany ogrodowe

Altany ogrodowe

4 komentarzy

Dodatkowo, do osłony, bardzo dobrze sprawiają się również takie rośliny jak modrzewie, które stworzą zieloną barierę – żywopłot. Przy wejściu oraz w najbliższym otoczeniu od strony ogrodu, możemy skomponować kolorowe rabaty przeróżnych kwiatów, najlepiej pachnących, aby jeszcze bardziej umilić sobie pobyt w tym zakątku.

Jeżeli mowa już o spokoju, to latem jest on często zakłócany przez małego, złośliwego owada – komara. Warto jest się zabezpieczyć od niego zawczasu. Jeżeli nie chcemy stosować różnych środków chemicznych, ani kadzidełek, możemy w pobliżu altany posadzić rośliny odstraszające komary. Dzięki temu w naturalny sposób pozbędziemy się denerwującego bzyczenia oraz niejednokrotnie bolesnych i jakże swędzących ukąszeń.

 

Altany ogrodowe

 

Altany ogrodowe

Jeżeli mamy już wybrane miejsce oraz pobudowaną altanę, warto jest również zająć się dodatkowymi elementami naszej infrastruktury ogrodowej. Przede wszystkim przejście, o którym często zapominamy, a które jest ważne. Niejednokrotnie widzimy, jak w niektóre, częściej odwiedzane zakątki naszego ogrodu, prowadzą nieestetyczne, brzydkie, wydeptane ścieżki. Można temu w łatwy sposób zapowiedz, układając chodniczek, na przykład z płaskich kamieni. Poprawia to znacznie wygląd naszego dojścia, a jednocześnie nie musimy przedzierać się przez krzaki lub niszczyć naszej zadbanej trawy.

Kolejnym elementem, który znacznie może umilić nam pobyt w altanie, a także urozmaicić niejedno spotkanie ze znajomymi, jest grill ogrodowy. Oczywiście możemy zaopatrzyć się w urządzenie przenośne, ale warto jest również zastanowić się nad wybudowaniem grilla na stałe. Taka kamienna konstrukcja jest bardzo ciekawym elementem naszego ogrodu, który jednocześnie podwyższa standard naszej altany.

Altany ogrodowe to miejsca naszego wypoczynku, a także letnich spotkać ze znajomymi. Pobudowanie takiego zakątka może być pracochłonne, ale ten wysiłek się opłaca. Któż z nas nie chce mieć swojego ulubionego zacisza, w którym można spokojnie usiąść po pracy i zwyczajnie się zrelaksować…

czytaj dalej...

4 komentarzy

 1. Dodał: stanislaw, Tytuł: altanki

  te altanki te zdjecia zrobiono w usa w polsce beda jak chlopcy wroca z usa czy angli . w naszym kraju nie ma fachowcow ktorzy by zrobili cos na swiatowym poziomie , i taka jest prawda u nas przewaznie wszystko jest spartaczone , minie jeszcze duzo czasu zanim wyrownamy ten dzisiejszy poziom na zachodzie

 2. Dodał: KAssiaaa, Tytuł: altana ogrodowa

  Witam, mogę wam polecić trochę inne rozwiązanie, chodzi mi o namiot (pawilon) ogrodowy, Taki namiot jest w moim ogrodzie od kilku lat, ogromnym plusem jest szybki montaż, demontaż oraz to że w każdej chwili można go przenieść w inne miejsce :)

 3. Dodał: Kris, Tytuł: ładne altany

  ładne altany

 4. Dodał: Natalia, Tytuł: sami zobaczcie

  Ja mam na tarasie chodnik technorattanowy. Jest łatwy w montażu, w zestawie są specjalne widelce do wbicia w podłoże. Materiał jest odporny na pogodę i łatwo się czyści. Polecam :)

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: