Uprawa ziół

Uprawa ziół

2 komentarzy

Zioła możemy uprawiać w gruncie i w pojemnikach. W obu przypadkach należy pamiętać, że preferują one słoneczne, a zarazem zaciszne stanowiska oraz przepuszczalne i mało zasobne podłoże. W przypadku uprawy ziół w skrzynkach oraz innych pojemnikach na balkonie i tarasie, należy zadbać o liczne otwory odpływowe oraz dobry drenaż. Podłoże w razie potrzeby można wzbogacić dobrze przerobionym kompostem. Nie zapominajmy o pielęgnowaniu ziół (podlewanie, nawożenie, cięcie, zimowanie, ochrona przed szkodnikami oraz chorobami). Przy porażeniu roślin, skorzystajmy z biologicznych sposobów zwalczania szkodników oraz chorób, aby uprawa ziół była w pełni ekologiczna. W okresie wegetacyjnym wykorzystuje się zioła świeże, natomiast zimą najczęściej suszone bądź mrożone.


2 komentarzy

  1. Dodał: stokrotka, Tytuł: doniczki doniczki

    Ja zaopatruje się w technorattanowe doniczki. Można zamówić na wymiar, jest szybka dostawa, doniczki są dobrej jakości, są wytrzymałe, odporne na pogodę i eleganckie. Polecam wszystkim poszukującym doniczek.

  2. Dodał: Stanisław, Tytuł: Rośliny lecznicze ? jakie polecacie?

    Artykuł ciekawy, szybko można się zapoznać z popularnymi ziołami przyprawowymi. Warto może uzupełnić lub dodać nowe opracowanie o roślinach leczniczych. Zastanawiam się nad ogródkiem w którym będą tylko i wyłącznie rośliny lecznicze np. pokrzywa, dziurawiec czy skrzyp polny. Ma ktoś z Państwa jakieś doświadczenie w tym temacie? Jakie rośliny warte są polecenia do takiego ogródka?

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: