Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 61

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Pierwiosnek ząbkowany - Primula denticulata

Pierwiosnek ząbkowany - Primula denticulata

1 komentarzy

Opis:

Roślina osiągająca do 30cm wysokości, której liście są jajowatego kształtu, ząbkowate, skórzaste, matowe, w kolorze jasnej zieleni o długości do 10cm. Przepiękne, białe, niebieskie lub czerwone kwiaty zebrane są w kuliste kwiatostany pojawiające się na wiosnę.

Uprawa:

Najlepiej czuje się na stanowisku półcienistym o glebie żyznej i gliniastej z utrzymaną średnią wilgotnością. Nienawidzi otwartego słońca.

Zastosowanie:

Znalazła szerokie zastosowanie w ogrodach skalnych, rabatach bylinowych i praktycznie wszystkich ogrodach wiosennych.

Kwitnienie:

Ukazuje nam swoje kwiaty od marca do kwietnia.

Zimowanie:

Na zimę należy osłonić roślinę przed zamarznięciem, odpowiednio ją okrywając.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Słoneczniki ozdobne – słoneczne kwiaty
  Słoneczniki ozdobne – słoneczne kwiaty

    Słoneczniki są radosnymi kwiatami, które uwielbiają bezpośrednie działanie promieni słonecznych w miesiącach letnich. Występują w bardzo wielu odmianach i mogą osiągać od 10cm do paru metrów wysokości. Jeśli posiejemy je w odpowiednim czasie mogą przynieść o

  Przeczytaj więcej...
 • Stare odmiany drzew owocowych
  Stare odmiany drzew owocowych

      Od wielu lat liczba nowych odmian drzew owocowych systematycznie wzrasta. Hodowane odmiany mają się charakteryzować wyższą plennością, mniejszymi wymaganiami wobec podłoża oraz większą odpornością na choroby. Uprawa tych odmian sprawdza się przede wszystkim na pla

  Przeczytaj więcej...

1 komentarzy

 1. Dodał: ogrodniczka, Tytuł:

  Dwa lata temu kupiłam nasiona i uzyskałam ponad 50 sadzonek. Pięknie wygląda posadzony w grupie. Jeśli ktoś będzie się bawił w samodzielną uprawę pierwiosnka ząbkowanego niech się uzbroi w cieroliwośc, nasiona trzeba wysiac do wilgotnego podłoża,i nie przykrywac ziemia tylko lekko wcisnac je w ziemie. Mlode listki pierwiosnka maja zółtawy nalot ktory moze byc mylony z maczniakiem:). Najlepiej rośnie w półcieniu, nie lubi ostrego słońca.

Dodaj swój komentarz

Captcha