Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 976

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Liliowiec, liliowce – Hemerocallis

Liliowiec, liliowce – Hemerocallis

9 komentarzy

Opis:

Liliowiec jest rośliną naturalnie rosnącą w Azji Wschodniej. Jej kwiaty są kolory jasnożółtego lub pomarańczowego. Dostępne są od niedawna wyhodowane przez hodowców inne barwy tej rośliny. Kształtem przypominają kwiaty lilii. Przekwitają one szybko, ale rozkwitają w regularnych odstępach, co sprawia, że dekoruje nasze ogrody przez dłuższy czas. Liści ma podłużne i trawiaste. Nawet Pol przekwitnięciu dają roślinie dekoracyjny charakter. Liści liliowca są soczysto zielone przez cały czas, od kiedy wczesną wiosną wyjdą z ziemi. Osiąga wysokość do 1 metra. Charakterystyczną jej cechą jest to, że liliowiec rośnie kępami. Po kilku latach, kiedy kwiat się dobrze rozrośnie i ukorzeni, osiąga największy urok.

Uprawa:

Liliowiec nie wymaga żyznej gleby. Stanowisko powinno być słoneczne, ale może być lekko zacienione. Rozmnaża się go poprzez podzielenie karp. Wielu ogrodników ceni sobie liliowca za to, że jest łatwy w pielęgnacji. Jego dekoracyjny wygląd odznacza go spośród innych kwiatów. Rozmnaża się go dość łatwo. Pielęgnacja liliowców powinna się ograniczać do ich podlewania i nawożenia. Nie powinno się go za często przesadzać, lecz dopiero, gdy ukorzeni się mocno, jej kwiaty będą wtedy najpiękniejsze i najdorodniejsze.

Zastosowanie:

Idealnie współgra z innymi roślinami wilgociolubnymi. Nadaje się do sadzenia nad brzegami zbiorników wodnych oraz w grupach ogrodowych. Stosuje się go do ozdabiania rabat. Uprawia się go także na kwiat cięty.

Kwitnienie:

Kwitnie w czerwcu i lipcu.

Zimowanie:

Bylina zostaje na zimę w ziemi.

Uwagi:

Liliowiec bez przesadzania może żyć w jednym miejscu do 15-20 lat.

Zobacz więcej zdjęć: liliowiec

Wybrane oferty z naszego sklepu:

 • Liliowce ogrodowe
  Liliowce ogrodowe

  Liliowce ogrodowe to jedne z najbardziej popularnych bylin, które ozdabiają ogrody i domowe oczka wodne. Te piękne efektowne kwiaty zawdzięczają swój wygląd egzotycznemu pochodzeniu: ich krajem rodzinnym są Azja i Chiny. Obecnie jest zarejestrowanych

  Przeczytaj więcej...
 • Podlewanie ogrodu
  Podlewanie ogrodu

      Chcąc posiadać zadbany ogród, pełen zdrowo wyglądających roślin, należy szczególną uwagę poświęcić podlewaniu. Woda to niezbędny składnik, który decyduje o prawidłowym wzroście i rozwoju roślin. Niedobór wody jest przyczyną osłabienia r

  Przeczytaj więcej...

9 komentarzy

 1. Dodał: dolatola, Tytuł: liliowce - pomocy

  Może ktoś mi poradzi co zrobić z liliowcami które wyrosły mi jeszcze w opakowaniu. Ziemia zamarznięta więc nie ma jak posadzić. Opakowanie jest foliowe, z dziurkami, ale pędy wyrosły już na jakieś 10 cm.

 2. Dodał: Justyna , Tytuł: liliowce

  liliowce to piękne kwiaty które mają różne odmiany i są łatwe w uprawie lecz nie sadzi się je w domu bo są to kwiaty ogrodowe

 3. Dodał: Ismena, Tytuł: Liliowce wspaniałe wszędzie.

  Liliowce są wspaniałe na susze,mokre lata i we wszystkie miejsca,klomby,skarpy,nieużytki. Pozdrawiam

 4. Dodał: Amelia, Tytuł:

  Piękne ale bardzo szybko przekwitają.

 5. Dodał: Daria, Tytuł:

  Można je posadzić w domu? Konkretniej w zamkniętym pomieszczeniu?

 6. Dodał: Klałdyna, Tytuł: liliowiec

  nazywane są kwiatami dla leniwych ogrodników to prawda pod warunkiem że nie masz ich tak jak ja 15

 7. Dodał: Beata, Tytuł:

  Faktycznie roślina bardzo dekoracyjna (żółte kwiaty aż "świecą" z daleka), tylko kwiaty dość szybko przekwitają, co prawda jak wspomniała Magda zaraz rozkwitają następne ale przekwitłe nalęży często usuwać, bo szpecą.

 8. Dodał: RenataSz, Tytuł:

  Jestem pod wrażeniem ich piękna.W moim ogrodzie mam kilkanaście liliowców o różnych kolorach i kształtach.Polecam je wszystkim miłośnikom kwiatów tym bardziej że nie wymagają wielu zabiegów,a gdy zakwitną będziecie zachwyceni.... Pozdrawiam.

 9. Dodał: magda, Tytuł:

  liliowce mają różne kształty i różne kolory. po opadnięciu jednego kwiatka rozwija się następny. zamiast normalnych liści maja długie pompasowe. jestem pod ich wrażeniem

Dodaj swój komentarz

Captcha