Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 30

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Lak pachnący – Cheiranthus cheiri

Lak pachnący – Cheiranthus cheiri

4 komentarzy

Opis:

Lak pachnący jest rośliną dwuletnią, dorastającą do około 50 – 60 cm wysokości. Kwiaty zebrane są w gęste grona i wzniesione ku górze. Istnieją odmiany w kolorach żółtym, czerwonym i pomarańczowym, a także mieszanki tych odmian.

Uprawa:

Roślina dość prosta w uprawie. Nasiona tego kwiatu wysiewamy w maju lub na początku czerwca. Na miejsce przeznaczenia pikujemy w odstępach, co około 25 cm. Najlepiej się czuje na stanowiskach słonecznych, na glebach żyznych i gliniastych. Lak pachnący lubi tereny umiarkowanie wilgotne, gdzie nie grozi mu przesuszenie, ani zawilgocenie.

Zastosowanie:

Dzięki temu, że kwiat tej rośliny bardzo długo może utrzymywać się wstawiony w wodę, w wazonie, lak pachnący jest idealną rośliną na kwiat cięty. Kwiat ten wspaniale komponuje się z innymi roślinami na rabatach. Szczególnie często spotykane są kompozycje z tulipanami, stosowane na balkonach, w terakotowych donicach. Ogrodnicy bardzo cenią sobie tę roślinę za względu na jej urok i szerokie zastosowanie.

Kwitnienie:

Roślinę tę można podziwiać w pełni kwitnienia na przełomie kwietnia i maja. Szczególnie przepiękne kwiaty można oglądać, gdy roślina uprawiana jest w słonecznym miejscu.

Zimowanie:

Lak pachnący czasami wymarza przy chłodniejszych zimach. Dlatego należy delikatnie okryć roślinę na zimowe miesiące. W cieplejszych rejonach kraju, szczególnie na zachodzie kraju, problemy z przezimowaniem są mniejsze.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

 • Zakładamy trawnik
  Zakładamy trawnik

  Zakładamy trawnik   Okres wiosenno-letni to doskonały moment na zakładanie trawnika. Zanim jednak przystąpimy do prac, warto zastanowić się, jaką rolę będzie odgrywał nasz trawnik. Czy będzie to tylko trawnik ozdobny, czy może trawnik użytkowy, a może naszym marzeniem jest

  Przeczytaj więcej...
 • Żółte kwiaty w ogrodzie i na balkonie HIT
  Żółte kwiaty w ogrodzie i na balkonie

  Żółte kwiaty to sposób na wprowadzenie odrobiny słońca do naszego ogrodu, taras lub balkon. Bez względu na porę roku kolor kwiatów dodaje życia przestrzeni w której rosną. Doskonale prezentują się jako pojedyncze okazy, jak również w mieszankach

  Przeczytaj więcej...
 • Warzywa ze szklarni
  Warzywa ze szklarni

  Warzywa ze szklarni to tak zwane nowalijki. Pojawiają się na wiosnę i bardzo chętnie je kupujemy. Jesteśmy spragnieni świeżych warzyw po długiej zimie, nasz organizm bardzo potrzebuje witamin. Jednak warzywa kupione w sklepie, bądź na targu są  mocno nawożone, dlatego nie są

  Przeczytaj więcej...

4 komentarzy

 1. Dodał: krycha, Tytuł: odpowiedź Bognie, pytanie do Haliny

  Bogna,niezupełnie. Większość bylin kwitnie dopiero w drugim roku po wysianiu, a dwuletnie owszem, kwitną z drugim roku, ale również po tym czasie najczęściej wyglądają nieatrakcyjnie i nie warto ich uprawiać.Halino...najprawdopodobniej Twój lak wysiewa się i odnawia sam. Czy kwitnie cały czas tak samo obficie?Masz pewność, że to ta sama sadzonka? Mam dylemat, bo moje laki prawie w ogóle nie kwitły(miejsce zbyt zacienione)zastanawiam się, czy jak przeniosę je w miejsce słoneczne zakwitnie w 3 roku uprawy.Może zrobię eksperyment.

 2. Dodał: Bogna, Tytuł: odpowiedź Halinie

  Roślina dwuletnia - oznacza, że kwitnie dopiero w drugim roku po wysianiu.

 3. Dodał: halina, Tytuł:

  ja mam lak który ma już 4 lata , jest jak krzak czy to możliwe jak jest 2 letni?

 4. Dodał: Beata, Tytuł:

  Fajne wiosenne roślinki kwitną bujnie i b przyjemnie pachną.

Dodaj swój komentarz

Captcha