Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
23 z 23

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Kolkwicja - Kolkwitzia

Kolkwicja - Kolkwitzia

0 komentarzy

Opis:

Kolkwicja to liściasty krzew, którego cechą charakterystyczną jest rozłożysty pokrój oraz niezwykle bujne kwitnienie, objawiające się obecnością mnóstwa niewielkich kwiatuszków przypominających kształtem dzwonek. Odznaczają się one jasnoróżowym kolorem. Roślina potrafi osiągnąć ok. 2 - 2,5 m wysokości.

Uprawa:

Uprawa kolkwicji nie jest skomplikowanym procesem. Aby cieszyć się powodzeniem w tym zakresie należy zapewnić roślinie dostęp do pełnego słońca oraz przepuszczalną glebę. Gatunek ten poradzi sobie w zasadzie na każdym podłożu, ważne jedynie aby nie było zbyt podmokłe. Źle znosi długotrwałe niedobory wody.

Zastosowanie:

Doskonale prezentuje się w zestawieniu z innymi krzewami. Za pomocą kolkwicji możemy stworzyć żywopłot, świetny efekt uzyskamy również wybierając jej odosobnione stanowisko, aby móc w pełni podziwiać jej walory. Wykorzystywana do dekoracji przestrzeni miejskiej.

Kwitnienie:

Roślina kwitnie w maju oraz w czerwcu.

Zimowanie:

Kolkwicja nie należy do roślin całkowicie mrozoodpornych.

Uwagi:

Kolkwicja w naszej strefie klimatycznej nie należy do popularnych roślin uprawnych.

  • Kolkwicja
    Kolkwicja

    Rodzaj Kolkwitzia reprezentuje zaledwie jeden gatunek, a konkretnie kolkwicja chińska (Kolkwitzia amabilis). Należy ona do przepięknych krzewów liściastych, które niestety nie są popularne w ogrodach mimo swych niewątpliwych walorów dekoracyjnych.

    Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha