Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 49

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Kokorycz - Corydalis

Kokorycz - Corydalis

0 komentarzy

Opis:

Kokorycz to kwitnące wiosną i latem rośliny cenione ze względu na grzbieciste, dwuwargowe kwiaty z ostrogą oraz pierzaste ulistnienie. Poszczególne gatunki występują zarówno jako byliny, jak i rośliny jednoroczne. Odznaczają się dużymi walorami dekoracyjnymi, które skutecznie podnoszą poziom estetyki w ogrodzie.

Uprawa:

Aby roślina mogła rozwijać się prawidłowo należy zapewnić jej stanowisko o swobodnym dostępie do promieni słonecznych (ewentualnie częściowo zacienione) oraz przepuszczalne podłoże. Niektóre gatunki wymagają próchniczej gleby i chłodnych warunków.

Zastosowanie:

Cenna roślina lecznicza, wykorzystywana także w formie ozdoby - w szczególności polecana do skalniaków, na rabaty wiosenne oraz w zestawieniu z innymi roślinami.

Właściwości i działanie lecznicze:

Kokorycz zalicza się do roślin z rodziny makowatych. Popularność utrzymuje zwłaszcza w kręgach związanych z naturalną medycyną. Wykazuje działanie uspokajające, antykancerogenne, koi ból, wspomaga także pracę mózgu. Jako roślina ozdobna polecana na skalniaki oraz na rabaty.

Kwitnienie:

Kwitnienie rośliny przypada na okres wiosenny. Zazwyczaj trwa ono od marca do maja.

Zimowanie:

Większość gatunków zalicza się do mrozoodpornych, są jednak wyjątki.

Uwagi:

Ze względu na silne właściwości kokoryczy przy jej używaniu należy wykazać się rozwagą i stosować do powszechnie znanych zasad.

Kategorie
Byliny
  • Kokorycz - Corydalis
    Kokorycz - Corydalis

    Rodzaj Corydalis obejmuje setki zróżnicowanych gatunków bylin, a także roślin jednorocznych. Występują one przede wszystkim w klimacie umiarkowanym półkuli północnej. Najwięcej gatunków rośnie na kontynencie azjatyckim, w Polsce zaledwie kilka gatun

    Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha