Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 52

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Hebe - Hebe

Hebe - Hebe

15 komentarzy

Opis:

Hebe w warunkach naturalnych występuje w nowej Zelandii. Liście zielone, skórzaste o kształcie owalnym. W okresie letnim w katach liści pojawiają się pędy kwiatowe, z gronami kwiatów. Kwiaty najczęściej koloru niebieskiego lub białego, przez dość krótki okres utrzymują się na roślinie.

Uprawa:

Hebe nie ma specjalnych wymagań, w sumie jest dość prosta w uprawie. Stanowisko dość jasne ale bez wystawienia na bezpośrednie działanie słońca, osłonięte od przeciągów i wiatru. W okresie letnim można wystawić roślinę do ogrodu lub na taras. W zbyt ciemnych pomieszczeniach zaczynają żółknąć. Ziemia żyzna, bogata w substancję odżywcze, z mała ilością wapnia. Hebe nie lubi przesadzania, przesadzamy je dopiero gdy jej stan tego wymaga. Podlewanie w okresie letnim powinno być intensywne, ale roślina nie może stać w wodzie. Zimą ograniczamy podlewanie nie dopuszczając do przeschnięcia bryły korzeniowej. W okresie intensywnego wzrostu zalecane jest nawożenie nawozem do roślin doniczkowych. Najprostszym sposobem rozmnażania jest oddzielanie bocznych sadzonek.

Zimowanie:

Hebe to roślina wrażliwa na niskie temperatury, należy chronić ja przez zimnem, w okresie zimowym ograniczamy temperaturę do około 8-10ºC, nie dopuszczając do spadku temperatury poniżej 5ºC.

15 komentarzy

 1. Dodał: hebee , Tytuł: Hebe armstrongii

  Kupiłam w Kauflandzie. Zapomniałam podlewać. Odeszła w cichości. Zawsze będzie w mym sercu. Co robić?

 2. Dodał: Małgośka, Tytuł: Odpowiedzi

  Czy ktoś odpowiada na te pytania? Mam takie same , ale po co się powtarzać...

 3. Dodał: Grażka, Tytuł: Hebe Hybrid

  Kupiłam niedawno Hebe Hybrid i nie wiem czy dobrze zrobiłam ,że posadziłam ją na działce. Jak ją przygotować do zimy?

 4. Dodał: Malwa, Tytuł: Jaka ziemia?

  Witam kupiłam wczoraj hebe tłustolistne i jeszcze takie o pięknej soczystozielonej barwie i maleńkich skórzastych listkach- brak nazwy, ale jak czytam w necie jedni radzą kwaśną ziemię a inni z dodatkiem wapna a to chyba zasadowa. To jaka ma być w końcu? Pomóżcie:(

 5. Dodał: hhaaaa, Tytuł: hebe hebe hebe

  tak hebe jest mrozoodporna, co prawda pochodzi z "ciepłych krajów" ale u nas wytrzymuje zimy. Sadźcie je bo warto, to piękne rośliny!

 6. Dodał: jerzy, Tytuł: hebe mix [nabyte w biedronce]

  mam hebe mix jeśli coś wiecie o tej roślince napiszcie proszę.Dzięki

 7. Dodał: darek, Tytuł: hebe

  Kupiłem hebe armstrongii.Czy ktoś wie jak to uprawiać na działce?

 8. Dodał: M., Tytuł: hebe

  Hej ;). Spodobała mi się Hebe tłustolistna i mam pytanie: Czy mogę ją posadzić w ogródku na działce, czy ona wytrzyma warunki zimowe?

 9. Dodał: Ewa, Tytuł:

  co zrobić gdy przekwita i pojawiają się nasiona?usunąć aby ladniej rosła czy zostawić.Czy takie nasiona nadają się do wysiewu?

 10. Dodał: Teresa, Tytuł: Hebe

  Witam.Córka przywiozła mi z Anglii sadzonkę roślinki.Urosła i kwitła,nawet jeszcze kwitnie.Nie wiem jak się nazywa,ale jest taka jak na zdjęciu,ta fioletowa.Córka mówiła,że w Anglii rosną w ogrodach i często w formie żywopłotów.Ja swoją trzymałam w donicy na dworze,a w tej chwili na nieogrzewanej klatce schodowej,bo boję się żeby nie przemarzła.Jeżeli to Hebe to proszę niech mi ktoś powie do jakiej wysokości rośnie.Pozdrawiam.

 11. Dodał: Ziuta, Tytuł: HEBE

  cześć mam HEBE przez cztery lata i nie chce mi kwitnąć...co zrobić?? zimuje na dworze.

 12. Dodał: aduis, Tytuł: hebe

  mam 20 odmian hebe i tylko dla andersoni zima jest zabójcza inne okryte Agrowłóknina i to co istotne oprysk przeciw mączniakowi zimują normalnie

 13. Dodał: zef, Tytuł:

  A o jakim hebe piszemy? Jest tego dużo odmian i część zimuje bez większego problemu.Te na zdjęciu podejrzewam że nie.

 14. Dodał: Sargon (Grzegorz), Tytuł:

  Nie okrywasz na zimę ? A z jakiego rejonu kraju jesteś ? Pozdrawiam

 15. Dodał: magda, Tytuł:

  ma hebe - dwa rodzaje. rośnie z sasankami i skalniakami przy studni. nie nawożę, nie podlewam specjalnie, nie okrywam na zimę. ściółkuję ziemię wokół nich i patrzę jak rosną, rosną, rosną

Dodaj swój komentarz

Captcha