Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 86

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Haworsja - haworcja

Haworsja - haworcja

3 komentarzy

Opis:

Haworsja to roślina pochodząca z obszarów Afrykańskich. Mięsiste liście haworcji tej tworzą niepowtarzalną rozetę. W okresie wiosenno – letnim na szczycie cienkiej i dość długiej łodygi pojawiają się drobne, białe, rurkowate kwiaty kształtem przypominające małe dzwoneczki. Kwiaty nie stanowią walorów dekoracyjnych tej rośliny. Najbardziej znanym gatunkiem jest Haworsja wstęgowa. Tworzy oryginalne kuliste rozety, złożone z podłużnie trójkątnych, zielonych liści pokrytych z obu stron białymi brodawkami ułożonymi wstęgowato.

Uprawa:

Stanowisko jasne, z duża ilością światła, lecz osłonięte przez padaniem bezpośrednich promieni słonecznych. Temperatura pokojowa w zimie najlepiej w granicach 10ºC. Podlewanie jak u każdych sukulentów dość ubogie, ziemia w okresie letnim powinna być lekko wilgotna, w zimie podlewamy raz na dwa – trzy tygodnie. W okresie intensywnego wzrostu zalecane jest nawożenie nawozami do sukulentów. Rozmnażanie dość proste, prze podział kęp wczesną wiosną. Haworcja można rozmnażać również przez wysiew nasion.

Zastosowanie:

Doskonałe roślina na parapety okienne, do kompozycji w grupach sukulentowych.

Kwitnienie:

Haworsja kwitnie na przełomie lutego i marca.

Zimowanie:

W okresie zimowym zaprzestajemy nawożenie, ograniczamy podlewanie i przenosimy w chłodniejsze miejsce.

 • Zwisające kwiaty doniczkowe HIT
  Zwisające kwiaty doniczkowe

  Kwiaty zwisające są niezwykłą ozdobą każdego mieszkania. Tworzą niejako zielone gęste zasłony, pośród których można dostrzec kwiaty w żywych barwach. By móc podziwiać tę miniaturową dżunglę we własnym domu, warto zaprosić do niego dwa niebanalne gatunki, jaki

  Przeczytaj więcej...

3 komentarzy

 1. Dodał: kamila, Tytuł: erografia

  ten kwiat jest bez znaczenia dla ludzi

 2. Dodał: beata1503, Tytuł: kwitnie

  moja właśnie kwitnie piękny kwiat i mało wymagający polecam:)

 3. Dodał: Welowia, Tytuł: Mam ją!

  Mam w domu Hawocje ale niekwitnie mi w przełomie Lutego i Marca tylko w przełomie Marca i Czerwca.Jestem pewna że to Haworcja.Nirozumiem może potem ją opisze i wstawie zdjęcia.Zapraszam maksymalnie od 20.08.09r.na oglondanie mojej stronki.

Dodaj swój komentarz

Captcha