Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
12 z 12

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Goryczka chińska – Gentiana sino-ornata

Goryczka chińska – Gentiana sino-ornata

0 komentarzy

Opis:

Roślina jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Chin. Dorasta do 20cm, rozrasta się przez krótkie kłącza tworząc grubą, trawnikową okrywę. Liście smukłe, ostro zakończone, zielone. Kwiaty lazurowoniebieskie, trąbkowate, żółto nakrapiane, osadzone pojedynczo na końcach wygiętych łukowato łodyżek.

Uprawa:

Preferowane jest stanowisko słoneczne ale roślina dobrze rośnie w miejscach półcienistych. Gleba żyzna, wilgotna, lecz luźna, kwaśna i płytka. Roślinę rozmnażamy przez wysiew nasion jesienią (potrzebują zimy na wykiełkowanie) lub przez podział rośliny podczas zimy. W okresie letnim oraz wiosennym roślina wypuszcza pędy, które również można sadzić. Inne polecane odmiany to „Alba” o białych kwiatach oraz „Praecox” o ciemnoniebieskich kwiatach.

Zastosowanie:

Roślina doskonale nadaje się do ogrodów, ogrodów skalnych a także do uprawy w pojemnikach. Dobrze wygląda na rabatach z roślinami wrzosowatymi oraz w połączeniu z rododendronami.

Kwitnienie:

Wrzesień-październik

Zimowanie:

Bylina jest mało odporna na wilgoć w okresie zimy, zalecane jest okrywanie na zimę.

Uwagi:

Zobacz opis goryczki siedmiodzielnej.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Uprawa awokado w doniczce HIT
  Uprawa awokado w doniczce

      Avocado w naturze jest krzaczastym drzewem średniej wielkości. Pochodzi ono z tropikalnych rejonów Ameryki. Każde drzewo dostarcza do pięciuset owoców rocznie. Potrafią one ważyć nawet kilogram, to dużo więcej niż dostępne w supermarketach avocado.

  Przeczytaj więcej...
 • Trawnik z rolki
  Trawnik z rolki

      Zakładając ogrody, albo odnawiając je po gruntownych przebudowach, bardzo często musimy od nowa zająć się naszym trawnikiem. Chcielibyśmy, aby murawa w naszym ogrodzie od razu była gęsta i piękna, jednak siejąc trawę, na taki efekt musimy czekać bardzo długo, a cz

  Przeczytaj więcej...
 • Tuja Szmaragd - Żywotnik zachodni Smaragd HIT
  Tuja Szmaragd - Żywotnik zachodni Smaragd

      Jedne z najbardziej popularnych roślin iglastych, które możemy spotkać w większości ogrodów są Thuje, inaczej żywotniki. Ich naturalne siedliska znajdują się w Ameryce Północnej i wschodniej Azji, gdzie występują najczęściej w formie drzew, rz

  Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha