Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
7 z 7

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Golteria pełzająca - Gaultheria procumbens

Golteria pełzająca - Gaultheria procumbens

6 komentarzy

Opis:

Pochodzi z Ameryki Północnej. Krzewinka zimozielona, mocno płożąca się. Błyszczące ciemnozielone liście, zimą zmieniające kolor na purpurowozielony. Po kwitnięciu białymi kwiatkami, pokrywa się czerwonymi jagodami, które widnieją na niej od jesieni aż po wiosnę. Owoce są jadalne lecz mają dziwny smak.

Uprawa:

Musi mieć wilgotną i kwaśną glebę.

Zastosowanie:

Nadaje się do wszelkiego rodzaju pojemników na tarasie, balkonie czy w ogrodzie oraz na wrzosowiska. Tworzy podziemne rozłogi więc może być stosowana jako roślina okrywowa.

Kwitnienie:

Zakwita latem, a od jesieni do wiosny pokrywa się jagodami.

Zimowanie:

Doskonale radzi sobie z przezimowaniem w naszym klimacie.

Kategorie
Byliny
 • Ogród ziołowy - czyli zioła w ogrodzie
  Ogród ziołowy - czyli zioła w ogrodzie

      Ogródki ziołowe są coraz częściej spotykane we współczesnym ogrodnictwie. Co prawda nie są to duże powierzchniowo przestrzenie, jednak duża liczba ludzi, decyduje się wyznaczyć fragment działki, tylko po to, by stworzyć tam ziołowy zakątek. Takie roz

  Przeczytaj więcej...
 • Ogórek gruntowy – odmiany
  Ogórek gruntowy – odmiany

  Sadząc ogórki gruntowe warto zapoznać się z opisami występujących odmian, aby móc wybrać, te które najbardziej odpowiadają naszym oczekiwaniom w zakresie spożywania, jak i uprawy. Polecane odmiany ogórków gruntowych: Hermes F1 Odmiana d

  Przeczytaj więcej...

6 komentarzy

 1. Dodał: Karolina, Tytuł:

  Jeśli usycha, być może gleba nie jest dostatecznie kwaśna. Trzeba zakwasić nawozem do wrzośców (albo właśnie glebą do iglaków), polecałabym też dodać torfu, żeby dłużej trzymał wodę.

 2. Dodał: Agata, Tytuł: Hallo!

  Rowniez dostalam ja na Mikolaja! I nie wiem czy zostawic ja przez zime w mieszkaniu,czy moge ja teraz wysadzic na taras! Nie chcialabym jej zmarnowac. Jest taka slodka!!!!!!!

 3. Dodał: Gośka, Tytuł: usycha :(

  powiedzcie proszę dlaczego moja usycha? dostalam jąna Mikołaja i przesadzilam po kilu dniach a teraz od kilku dni usycha, co mam zrobic?

 4. Dodał: kwiat, Tytuł: Gaultheria

  Mam ją od kilku lat w ogrodzie skalnym , jest odporna na mrozy.

 5. Dodał: uliczka, Tytuł: gaultheria

  Właśnie posadziłam 3 szt. w doniczkach. Kupiłam dla niej ziemię do iglaków - bo wymaga gleby kwaśnej. Mam nadzieję, że będzie cieszyć mije oczy.

 6. Dodał: ANIA KOWALSKA, Tytuł: GOLTERIA PEŁZAJĄCA

  fAJNA ROŚLINKA TEŻ JĄ MAM W DOMKU

Dodaj swój komentarz

Captcha