Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 26

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Gajlardia wielkokwiatowa – Gaillardia x grandiflora

Gajlardia wielkokwiatowa – Gaillardia x grandiflora

0 komentarzy

Opis:

Odmiana wyhodowana sztucznie. Odmiana podstawowa pochodzi z Ameryki Północnej. Dorasta do 20-30cm. Roślina krzaczasta, zwarta. Liście u podstawy przeważnie pierzaste, ogonki liściowe jasnozielone okrągłe i włochate. Kwiaty duże, złożone z czerwonymi i żółto zakończonymi płatkami, w środku ciemnoczerwone kwiaty rurkowe. Najbardziej znane odmiany: „Bremę” i „Brungunder”

Uprawa:

Stanowisko słoneczne i ciepłe. Gleba żyzna, plastyczno-gliniasta, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna. Bylina ta wymaga regularnego nawożenia w okresie kwitnienia, żeby w następnym roku zakwitła obficie. Po kwitnieniu ścinamy dość krótko, z zimą przykrywamy otuliną.

Zastosowanie:

Barwna roślina na rabaty i obwódki w miejscach silnie nasłonecznionych oraz na tle ciemnych krzewów i drzew. Dobrze komponuje się z przymiotnem ogrodowym, nachyłkiem, ostróżką, jeżówką purpurową i szałwią.

Kwitnienie:

lipiec-sierpiń

Uwagi:

Rozmnażanie przez wysiew nasion. Roślina nie żyje długo.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Furtki ogrodowe
  Furtki ogrodowe

      Wielu z nas poświęca dużo czasu na dbanie o swój ogród. Starannie pielęgnujemy kwiaty, przycinamy drzewka, wyszukujemy najpiękniejsze i najoryginalniejsze gatunki roślin po to, by móc czuć się dobrze w tym zielonym zakątku oraz wzbudzić zachwy

  Przeczytaj więcej...
 • Estragon
  Estragon

      Estragon jest rośliną wieloletnią, która w naturze zamieszkuje terytoria Ameryki Północnej, środkowej Azji oraz tereny Morza Śródziemnego.  Zioło ma ostry, gorzki, korzenny smak. Dorasta do metra wysokości i bardzo szybko się rozrasta

  Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha