Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 40

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Eustoma – Eustoma grandiflorum

Eustoma – Eustoma grandiflorum

11 komentarzy

Opis:

Eustoma naturalnie występuje w Ameryce środkowej i północnej. Kwiaty bardzo delikatne w kolorze różowym, białym lub fioletowym, umieszczone na szczycie łodyg. Na jednej roślinie rozwija się od kilku, nawet do kilkudziesięciu kwiatów. Liście zielone i lekkim niebieskawym odcieniem są bardzo ozdobne. Dość duża ilość liści jak na roślinę tej wielkości sprawia dodaje jej uroku.

Uprawa:

Roślinę tą sadzimy na przełomie czerwca i lipca. Po roku Eustomia już kwitnie. Kwiat ten uwielbia miejsca widne, z dużą ilością światła, słoneczne lub połcieniste. Najlepiej rośnie w temperaturze od 18 do 22 stopni. Lubi wilgotne podłoże, jednak nie wolno podlewać zbyt obficie. Może to grozić zmarnieniem i uschnięciem rośliny. Nie potrzebuje zbyt obfitego nawożenie. W zupełności wystarczy jak dwa razy w miesiącu do wody w czasie podlewania dodamy nawozu. Co roku po przekwitnięciu należy roślinę przesadzić do nieco większej donicy oraz wymienić ziemię.

Zastosowanie:

Uprawiana jest jako roślina doniczkowa. Świetnie nadaje się na kwiat cięty i początkowo takie było jej zastosowanie. Jest jednym z najczęściej wybieranych kwiatów do bukietów ślubnych. Tworzy wspaniałe kompozycje z innymi kwiatami, a szczególnie z różami i narcyzami. Nadaje się do wazonów, dość długo zachowuje świeżość.

Kwitnienie:

Roślina ta kwitnie w czerwcu i w sierpniu.

11 komentarzy

 1. Dodał: Paulina, Tytuł: czy są odmiany ogrodowe?

  Chodzi mi o to czy są odmiany które można hodować w ogrodzie, w ziemi,szukałam jakichkolwiek informacji ale nie za bardzo potrafie znaleźć. Jeśli istnieją takie to ile kosztują?? A jak jest z uprawą tych doniczkowych czy nie są kłopotliwe w uprawie?? :)

 2. Dodał: Irakar, Tytuł: czy możliwy jest ratunek?

  Mam podobny problem jak Ania. Moja eustoma też lekko "sflaczała", chyba po przelaniu. Czy może jej pomóc przesadzenie do nowej ziemi? proszę o radę. Pozdrawiam serdecznie.

 3. Dodał: Ania, Tytuł: Eustoma - ratunek

  Witam, Dostałam od męża na imieniny cudowną Eustomę w doniczce. W sklepie napisane było, że jest to róża chińska, więc zanim rozgryzłam jak się prawidłowo nazywa i jak o nią dbać, zmarniała mi trochę. Jak to określił mój mąż - sflaczała. Wydaje mi się, że trochę ją przelałam i stała na oknie z wystawą południowo-wschodnią. Nie wiem czy nie miała za mokro? Może za gorąco? Jak mogę ją uratować? POMOCY! ;-). Serdecznie pozdrawiam.

 4. Dodał: beata, Tytuł: eustoma gdzie kupić

  Chciałabym kupić nasiona lub sadzonki eustomy ale nie wiem gdzie

 5. Dodał: nell, Tytuł: piękne kwiaty

  Właśnie dziś dostałam od męża piękną roślinkę w doniczce :) cudo!

 6. Dodał: miecznik, Tytuł: podlewanie?

  Właśnie mi wszystko zwiędło. Nie wiem czy to na skutek zbyt obfitego podlewania, cz bała też inna przyczyna (?). Po przesadzeniu cały krzacze pięknie się rozwinął i nagle po rozkwitnięciu wszystkich pąków od dołu zaczęły pędy i liście żółknąć. Nic nie rozumiem...

 7. Dodał: Piotr, Tytuł:

  mialem na działce ale chyba mi przymarzły.. zbyt późno przesadziłem do doniczki i stoją w domu na oknie. Może odżyją

 8. Dodał: zabcia, Tytuł:

  Właśnie takie miałam do ślubu, razem z różami, przepieknie się prezentowały!!!

 9. Dodał: kwiaciarka, Tytuł:

  czy to sa tzw. szable?

 10. Dodał: Asia, Tytuł:

  Zgadzam się w 100%, że te kwiaty są cudowne. Mają w sobie coś bardzo wyjątkowego !!! Moja wiązanka ślubna była tylko z tych kwiatów :)

 11. Dodał: Asia :D, Tytuł: ten kwiat jest cudowny mam bzika na jego punkcie

  super super i jeszze raz super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj swój komentarz

Captcha