Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 45

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Dzwonek brzoskwiniolistny - Campanula persicifolia

Dzwonek brzoskwiniolistny - Campanula persicifolia

0 komentarzy

Opis:

Odmiana Grandiflora, osiąga 100 cm wysokości. Posiada owłosioną, prostą łodygę oraz wąskolancetowate, gładkie liście. Pojedyncze, szeroko rozwarte, duże dzwonki koloru białego, fioletowego zebrane są w kilkunastokwiatowe grona. Okres kwitnienia tej byliny przypada na czerwiec oraz lipiec.

Uprawa:

Bylina lubi stanowiska nasłonecznione lub lekko ocienione. Dobrze się czuje na każdej, przeciętnej glebie ogrodowej.

Zastosowanie:

Dzwonek brzoskwiniolistny stosowany bywa na rabatach, w ogrodach wrzosowiskowych oraz do wysadzania między krzewami w widnych zaroślach. Kwiaty nadają się do cięcia.

Kwitnienie:

Od czerwca do lipca.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Zwierzęta w oczku wodnym
  Zwierzęta w oczku wodnym

      Oczko wodne jest dobrym sposobem na wprowadzenie życia do naszego ogrodu. Dobrym sposobem na uczynienie tego, jest zasadzenie tam roślin lub wprowadzenie do niego zwierząt. Niektóre zwierzęta same się do niego wprowadzają, jednak nie zawsze są one mile widz

  Przeczytaj więcej...
 • Uprawa Bazylii
  Uprawa Bazylii

  Bazylia  to roślina jednoroczna, pochodząca z terytorium Azji oraz Afryki. Aktualnie uprawia się ponad  sto pięćdziesiąt jej odmian. Roślina jest częściowo odporna na mróz. W kuchni używane są liście zioła, których dodaje się do przygotowywanych potraw.

  Przeczytaj więcej...
 • Przydatne narzędzia ogrodowe
  Przydatne narzędzia ogrodowe

      Dobry dobór narzędzi ogrodniczych jest kluczowy, aby praca w ogrodzie była przyjemnością. Warto wiedzieć co do czego dobrać, żeby się zbytnio nie napracować a uzyskać korzystny efekt. Motyki, które mają szerokie ostrze są idealne do spulchniania z

  Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha