Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
3 z 3

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Diaskia - Diascia barberae

Diaskia - Diascia barberae

4 komentarzy

Opis:

Roślina silnie krzewiąca się, o pędach pokładających się lub zwisających, długości 25 -30 cm. Kwitnie efektownie i długo od lipca do października, w barwach jasnoróżowych lub fioletowych. Kwiaty średnicy 1,5 -2 cm z charakterystycznymi ostrogami.

Uprawa:

Wysiew nasion w kwietniu do skrzynek. W drugiej połowie maja wysadzić na miejsce stałe w rozstawie 15 x20 cm. Wymaga regularnego nawożenia z dodatkiem żelaza. Stanowisko słoneczne, przewiewne, umiarkowanie wilgotne. Uprawa w niskiej temperaturze przyspiesza kwitnienie.

Zastosowanie:

Na rabaty, do skrzynek balkonowych, ozdobnych donic, szczególnie polecana do kompozycji z innymi roślinami ozdobnymi.

Kwitnienie:

Od lipca do października.

4 komentarzy

 1. Dodał: Marysia, Tytuł: KwiatyDiascia

  Witam! Nie dawno byłam u córki w Berlinie i kupiłam sobie białą i różowa ,ślicznie już kwitnie .Zastanawiam się jak ja przechować na następny rok

 2. Dodał: Celina, Tytuł: polecam !!!!!

  Miałam dwa razy. Całe lato przepięknie kwitła (kolor łososiowy).

 3. Dodał: agan, Tytuł: ja też polecam !

  i też nie zawsze udaje mi się kupić :( kwitnie non stop od wiosny do przymrozków, nie widać przekwitłych kwiatków, nic nie trzeba skubać, romantyczny, zwiewny wygląd, mało wymagająca. ideał!

 4. Dodał: Danuta, Tytuł: Diaskia ;)

  Miałam w skrzynkach na parapetach przed dwoma laty, przepiękne kwiatki w kolorze różowym i łososiowym. Kwitły naprawdę do pierwszych przymrozków, cała kaskada drobnych kwiatuszków. Niestety w tym roku nie mogłam dostać sadzonek.Polecam wszystkim!

Dodaj swój komentarz

Captcha