Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
19 z 19

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Delosperma Coopera - Delosperma cooperii

Delosperma Coopera - Delosperma cooperii

0 komentarzy

Opis:

Ta pochodząca z południowej Afryki bylina należy do jednych z najefektowniejszych roślin skalnych. Zawdzięcza to głównie uroczym karminowo - czerwonym kwiatom z białymi środkami. Podziwiać je można w dni słoneczne (tylko wtedy bowiem się otwierają) od maja do sierpnia. Pokładające się pędy delospermy Coopera są bardzo rozgałęzione. Mięsiste liście okrągłe w przekroju mają tępe zakończenia. Wysokość byliny nie przekracza zazwyczaj 10 cm.

Uprawa:

Delosperma nie należy do roślin najłatwiejszych w uprawie. Wymaga gleby gliniasto - piaszczystej, wapiennej o niewielkiej wilgotności, znajdującej się na stanowiskach słonecznych. Mimo tego, że jest bardziej odporna od Delosperma sutherlandii.

Kwitnienie:

Od maja do sierpnia.

Zimowanie:

Bez przykrycia może mieć problem z przetrwaniem polskiej zimy, szczególnie zimnej i bezśnieżnej. Warto o tym pomyśleć późną jesienią i odpowiednio ją zabezpieczyć, aby wiosną nie doznać zawodu.

 • Funkie (Hosty) wieczne kwiaty w ogrodzie
  Funkie (Hosty) wieczne kwiaty w ogrodzie

      Jeżeli mamy w ogrodzie cieniste stanowisko, takie na którym większość roślin nie może rosnąć, z powodzeniem możemy posadzić w tym miejscu Funkie.  Ich barwne liście „rozświetlą” smutną grządkę. W warunkach naturalnych Funkie zamieszkują

  Przeczytaj więcej...
 • Grille ogrodowe
  Grille ogrodowe

      W ostatnich latach można zauważyć w Polsce znaczący wzrost popularności grillowania. Jest to sztuka łatwa, przyjemna i przede wszystkim smaczna. Książka kucharska potraw grillowanych z roku na rok powiększa się. Coraz częściej letnie spotkania ze znajomymi odbywaj

  Przeczytaj więcej...
 • Deszczówka w ogrodzie
  Deszczówka w ogrodzie

      Deszczówka to najkorzystniejsza woda do podlewania zarówno roślin ogrodowych, jak i tych uprawianych w domu. Zawiera ona w sobie składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na rozwój kwiatów. Poprawiają ich wzrost oraz wygląd.

  Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha