Dodaj zdjęcie rośliny

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Czyścica alpejska - Acinos alpinus

Czyścica alpejska - Acinos alpinus

0 komentarzy

Opis:

Bylina do 15 cm wysokości, o delikatnie owłosionych pędach długości do 25 cm, które pokładają się po ziemi i podnoszą na wierzchołkach. Liście rzadko owłosione, eliptyczne lub prawie okrągłe, na krótkich ogonkach ułożone są na roślinie naprzeciwlegle. Kwiaty osadzone po 6 w 3-6 luźnych okółkach są zabarwienia czerwono-fioletowego z białymi wzorami na dolnej wardze oraz różowo- czerwonym lub białym zabarwieniem po stronie zewnętrznej, co przydaje roślinie różnokolorowego zabarwienia.

Uprawa:

Stanowisko nasłonecznione, gleby gliniasto-próchniczne, bardzo przepuszczalne. Jest bardzo tolerancyjna na obecność wapnia w podłożu, dobrze rośnie na skałach wapiennych, jak również w środowisku lekko kwaśnym.

Zastosowanie:

Roślina nadaje się do ogródków skalnych.

Kwitnienie:

Kwitnie od czerwca do września.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Herbicydy – rodzaje i zastosowanie
  Herbicydy – rodzaje i zastosowanie

      Każdy z nas dba o swój ogród i pragnie, by wyglądał jak najpiękniej. Jednym z elementów ciągłej walki o dobry wygląd, jest walka z chwastami. Pielimy grządki, wyrywamy ręcznie i staramy się nie dopuścić do ich ponownego wyrośnięcia. O ile przy

  Przeczytaj więcej...
 • Małe oczka wodne
  Małe oczka wodne

      Oczko wodne jest bardzo popularnym elementem w ostatnich czasach. Jednak nie wszyscy mają wystarczającą ilość miejsca, by owe cudo sobie sprawić w ogrodzie. Rozwiązaniem jest budowa miniaturowej wersji takiego zbiornika. Zachowuje on walory estetyczne, jednocześni

  Przeczytaj więcej...
 • Deszczówka w ogrodzie
  Deszczówka w ogrodzie

      Deszczówka to najkorzystniejsza woda do podlewania zarówno roślin ogrodowych, jak i tych uprawianych w domu. Zawiera ona w sobie składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na rozwój kwiatów. Poprawiają ich wzrost oraz wygląd.

  Przeczytaj więcej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha