Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
9 z 9

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Cymbalaria murowa - Cymbalaria muralis

Cymbalaria murowa - Cymbalaria muralis

1 komentarzy

Opis:

Niska, płożąca się bylina o pędach pokładających się i mających zdolność do zakorzeniania. Tworzy wypukłe, gęste poduchy wysokości 5-10 cm złożone z krótkich łodyżek i jasnozielonych bluszczykowatych listków. Kwiaty od czerwca do września wyrastają pojedynczo z kątów liści, są barwy liliowej z białą wargą i żółtą plamką, i mają długość od 8-10 mm.

Uprawa:

Ze względu na ekspansywny charakter roślina nie nadaje się do małych ogródków z wieloma wolno rozrastającymi się bylinami wysokogórskimi.

Zastosowanie:

Wdzięczna bylina, obficie kwitnąca, nadająca się do półcienistych zakątków ogrodów skalnych o wilgotnym i próchnicznym podłożu. Efektownie wygląda wśród większych kamieni. Roślina szczególnie nadaje się na murki skalne, gdzie bardzo pięknie porasta szczeliny. Można wykorzystać ja również do obsadzania pojemników i skrzynek balkonowych.

Kwitnienie:

Od czerwca do września.

Zimowanie:

Roślina wymaga okrycia.

Kategorie
Byliny
 • Uprawa awokado w doniczce HIT
  Uprawa awokado w doniczce

      Avocado w naturze jest krzaczastym drzewem średniej wielkości. Pochodzi ono z tropikalnych rejonów Ameryki. Każde drzewo dostarcza do pięciuset owoców rocznie. Potrafią one ważyć nawet kilogram, to dużo więcej niż dostępne w supermarketach avocado.

  Przeczytaj więcej...
 • Woda w ogrodzie – życie w ogrodzie
  Woda w ogrodzie – życie w ogrodzie

      „Woda jest życiem” – to zdanie słyszeliśmy nie raz, jednak jaki wpływ ma ona na nasz ogród. Przede wszystkim dzięki niej możemy znacząco poprawić wystrój naszego podwórka, czy działki. Poza tym poprawia wilgotność powietrza o

  Przeczytaj więcej...

1 komentarzy

 1. Dodał: Jerzy, Tytuł: istotny szczegół

  w opisie cymbalarii nie znalazłem informacji o zapachu kwiatów, który jest bardzo intensywny i czarujący, trudny do nazwania zbliżony do fiołka ale kwitnie całe lato!

Dodaj swój komentarz

Captcha