Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 55

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Celozja, grzebionatka - Celosia

Celozja, grzebionatka - Celosia

5 komentarzy

Opis:

Celozja jest rośliną jednoroczną osiągającą 25-70cmwysokości. W naturalnych warunkach rośnie w Afryce oraz Azji. Jej kwiaty są podłużne i mają formę kolorowych kłosów. Najczęściej jest barwy czerwonej, ale zdarzają się odmiany o żółtym, białym, różowym lub fioletowym kolorze. Znanych jest wiele odmian celozji. Najbardziej znane w Polsce są pierzasta, srebrzysta oraz kłosowa.

Uprawa:

Wymagają żyznej gleby, lekkiej, przepuszczalnej z dużym poziomem próchniczym. Stanowisko powinno być słoneczne. Należy ją podlewać umiarkowanie. Miejsce sadzenia powinno być osunięte od wiatru, najlepiej jakieś zaciszne miejsce. Wysiewa się w marcu lub kwietniu w skrzynkach. Następnie trzeba przepikować roślinki w rozstawie7x7cm. Mogą do tego także doskonale nadać się małe pojemniki lub doniczki. W maju lub na początku czerwca przesadzamy w miejsce stałe w odstępach około trzydziestu centymetrów.

Zastosowanie:

Doskonale nadaje się na rabaty kwiatowe. Można ją z powodzeniem hodować w doniczkach oraz na kwiat cięty. Po zasuszeniu mogą nie tracić swojej naturalnej barwy przez kilka lat. Źle rośnie w zadymionych miejscach, takich jak drogi, okolice kopalni lub inne zanieczyszczone miejsca. Bardzo dobrze pasuje na klomby.

Kwitnienie:

Kwitnie od czerwca do pierwszych mrozów.

Zimowanie:

Nasiona trzymamy przez czas zimy w domu do wiosny.

Uwagi:

Celozja jest rośliną ciepłolubną. Jakikolwiek mróz może ją zniszczyć.

Zobacz więce zdjęć: celozja

Wybrane oferty z naszego sklepu:

5 komentarzy

 1. Dodał: celioza, Tytuł: celioza na balkon

  czy można je zasadzić w skrzynce na balkonie pozdrawiam i czekam na informacje

 2. Dodał: maria, Tytuł: celozja grzebieniasta

  Piękne, a można dodać fotkę z żółtą celozją grzebieniastą?

 3. Dodał: Zuza:), Tytuł: Celozja pierzasta

  Ta roślinka ma coś fajnego w sobie.Po prostu się podoba,nie wiem dlaczego... Ja kupuję sobie nasionka i je wysieje...zobaczę co z tego wyjdzie.Mam nadzieję,że się uda!

 4. Dodał: Marek - Suwałki, Tytuł: Celozja pierzasta

  Mam ją u siebie na działce.Ładna jest, fajna jest.Ładnie rośnie, wygląda, fajnie rośnie, wygląda. :) :)

 5. Dodał: KasiaLubin, Tytuł: Celozja pierzasta

  MIałam ją w tamtym roku na wakacjach.Wyglądala pieknie.KUpiłam juz wyrośnieta roślinę i przesadziłam do donic na balkonie.Bardzo łatwa uprawa.Długo kwietnie a przede wszytskim wyglada powalajaco pięknie :)

Dodaj swój komentarz

Captcha