Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
5 z 5

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Bylica, bylica piołun

Bylica, bylica piołun

1 komentarzy

Opis:

Bylica to roślina z rodziny astrowatych w skład której wchodzi ponad 300 gatunków. W uprawie ogrodowej stosowane są zazwyczaj odmiany karłowe, pochodzące z gór. Najbardziej znaną bylicą jest bylica piołun. Liście dość drobne, na proporcjonalnie długich ogonkach, zazwyczaj koloru popielatego, szarego, zielonego, srebrzystego lub białego. Kwiaty nie stanowią wartości dekoracyjnej, zazwyczaj mają biały kolor. W większości gatunków kwiaty są usuwane aby podkreślić piękne ulistnienie rośliny. Bylica piołun ma kwiaty rurkowe w kolorze żółtym. Ciekawe odmiany warte polecenia to: bylica Schmidta i bylica Stellera.

Uprawa:

Byliny sadzimy w suchych, dobrze nasłonecznionych miejscach, najczęściej w ogrodach skalnych. Gleba lekka, dobrze przepuszczalna, dobrze jak roślina ma możliwość wrosnąć w szczeliny między kamieniami. Bylice tworzą charakterystyczne kępy – poduszeczki.

Zastosowanie:

Doskonała roślina do ogrodów skalnych, o zjawiskowym ulistnieniu, tworząca charakterystyczne ubite kępy.

Kwitnienie:

Bylice kwitną w okresie letnim.

Zimowanie:

Byliny mrozoodporne.

Uwagi:

Inna nazwa bylicy piołunu to psia ruta lub absynt. Bylica piołun to roślina wykorzystywana, jako roślina lecznicza. Roślina stosowana w kucharstwie, jako silny aromat. Nie zaleca się samodzielnego zbioru i stosowania bylicy, gdyż przedawkowanie grozi poważnymi komplikacjami a nawet śmiercią. Piołun jest rośliną trującą.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Uprawa ziół w domu i na balkonie
  Uprawa ziół w domu i na balkonie

  Rośliny ziołowe potrafią doskonale zastąpić kwiaty na naszych balkonach i oknach. Kompozycie z tych niezwykle dekoracyjnych, a zarazem smacznych i zdrowych roślin mogą stać się niepowtarzalną ozdobą naszego otoczenia. Warto więc poświęcić chwilę i zapoznać się z podstawowymi zasa

  Przeczytaj więcej...
 • Rośliny i kwiaty na suche bukiety
  Rośliny i kwiaty na suche bukiety

      Ostatnimi czasy można zauważyć znaczące zainteresowanie bukieciarstwem i to nie tylko tym ze świeżych, dopiero co ściętych roślin, ale również takim, gdzie dysponujemy kwiatami zasuszonymi. Suche kompozycje prezentują się bardzo dobrze praktycznie w każdym

  Przeczytaj więcej...

1 komentarzy

 1. Dodał: Mira, Tytuł: bylica

  kupiłam bylicę,bo urzekły mnie liście.Podobała mi się do pewnego czasu.Pod koniec sezonu była wielkim krzakiem,który zasłonił kawał skalniaka.Powrastała,że chyba jej nie usunę,ale będę ją ciąć ostro!

Dodaj swój komentarz

Captcha