Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 43

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Bugenwilla - Bougainvillea

Bugenwilla - Bougainvillea

0 komentarzy

Opis:

Bugenwilla to zrzucające liście, bądź też zimozielone pnącza o ozdobnych przykwiatkach, które charakteryzują się zdrewniałymi pędami. Ich ojczyzną jest południowa Ameryka. Cenione ze względu na intensywne kolory i wysokie walory dekoracyjne. Roślina nie ma wysokich wymagań środowiskowych. W użyciu funkcjonuje również druga nazwa, która brzmi "kącicierń".

Uprawa:

Najlepsze efekty osiągniemy uprawiając roślinę na nasłonecznionym stanowisku o żyznej i przepuszczalnej glebie. W trakcie jej wzrastania podlewanie nie powinno być zbyt obfite. Potrzebuje podpór.

Zastosowanie:

Bugenwilla wykorzystywana jest jako roślina ozdobna. W naszej strefie klimatycznej jej uprawa ogranicza się do formy doniczkowej, jako ozdoba tarasów i balkonów. Dobrze reaguje na przycinanie.

Właściwości i działanie lecznicze:

Posiada właściwości przeciwbakteryjne. W tradycyjnej medycynie południowoamerykańskiej używana jako lek na gorączkę i przeziębienie.

Kwitnienie:

W klimacie cechującym się wysokimi temperaturami kwitną przez cały rok. W Polsce jest to ograniczone do okresu letniego.

Zimowanie:

Bugenwilla jest rośliną, która nie toleruje niskich temperatur.

Uwagi:

Bugenwilla swoją nazwę zawdzięcza francuskiemu podróżnikowi Louisowi Antoinowi Bougainvillowi, który opisał ją jako pierwszy. Roślina podatna na negatywne działanie szkodników: mączaka i mączlika szklarniowego.

Kategorie
Pnącza

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Captcha