Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 32

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Bożykwiat Meada - Dodecatheon meadia

Bożykwiat Meada - Dodecatheon meadia

4 komentarzy

Opis:

Bylina osiągająca wysokość 70 cm. Posiada wydłużone, jajowate liście, których długość dochodzi do 15 cm. Odmiana Goliath posiada różowo - liliowe kwiaty o charakterystycznych wywiniętych do góry płatkach, pojawiających się między majem a czerwcem. Zebrane są one po 10 - 20 w baldachowate kwiatostany zwieńczające długie bezlistne szypułki.

Uprawa:

Bylina najlepiej rośnie na glebach żyznych i próchnicznych, utrzymujących wilgoć do końca wiosny. Jeśli chodzi o stanowisko to najlepiej sprawdzi się ona w miejscach słonecznych i półcienistych.

Zastosowanie:

Bylina nadaje się do ogrodów naturalistycznych i ogrodów skalnych. Dodecatheon wysadzany jest również na obrzeżach rabat w bezpośrednim sąsiedztwie innych bylin lub w sąsiedztwie drzew i krzewów. Takie umiejscowienie uzasadnione jest tym, że po przekwitnięciu część nadziemna rośliny obumiera. Oryginalne kwiaty bożykwiata, przypominające kwiaty cyklamenu nadają się również do cięcia.

Kwitnienie:

Od maja do czerwca.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
 • Kukurydza w ogrodzie – uprawa i pielęgnacja
  Kukurydza w ogrodzie – uprawa i pielęgnacja

      Krzysztof Kolumb podczas pierwszej swojej podróży do Ameryki, zanotował z swoim pamiętniku, że napotkał na wielkie pola uprawne dziwnej rośliny. Rośliną tą okazała się kukurydza. To właśnie Kolumb sprowadził ją do Europy, skąd rozeszła się praktycznie po ca

  Przeczytaj więcej...
 • Lilie ogrodowe – uprawa i pielęgnacja HIT
  Lilie ogrodowe – uprawa i pielęgnacja

      Lilie to jedna z najpiękniejszych roślin cebulowych, jakie możemy podziwiać w naszych ogrodach. Ich niesamowita różnorodność barw, kształtu oraz budowy kwiatu i kwiatostanu, sprawiają, iż wyróżniamy ogromną ilość odmian tego okazu. Cieszą one się ogr

  Przeczytaj więcej...

4 komentarzy

 1. Dodał: Barbara, Tytuł: bożykwiat

  Roslinka cudna, łatwa w chodowli. Polecam na skalniak.

 2. Dodał: Paula, Tytuł:

  Cudne. Gdzie go mozna dostac??

 3. Dodał: Barbara, Tytuł: Byżykwiat

  Jest śliczny. Gdzie można go kupić?

 4. Dodał: Matelka, Tytuł:

  Mam fioletowego jest sliczny -polecam

Dodaj swój komentarz

Captcha