Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
17 z 17

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Asarina - Asarina scandens

Asarina - Asarina scandens

2 komentarzy

Opis:

Roślina pnąca roczna, efektowna, silnie rosnąca do 3m wysokości. Wymaga specjalnych podpór. Kwiaty lawendowe do fioletowo-czerwonych. Kwitną od czerwca do października tworząc gęstą ścianę. Wytwarza mnóstwo jasnozielonych liści.

Uprawa:

Wysiew nasion w lutym -marcu pod osłonami bezpośrednio do doniczek 9-12 cm średnicy po 4-5 nasion. Kiełkują po 14 -21 dniach w temperaturze 10 -20C. Na miejsce stałe wysadzać pod koniec maja. Stanowisko słoneczne, osłonięte. Gleba próchniczna umiarkowana żyzna.

Zastosowanie:

Do obsadzenia osłoniętych ścian, tarasów, balkonów, altan lub wysokich ogrodzeń.

Kwitnienie:

lipiec-październik

Zimowanie:

Roślina jednoroczna.

Kategorie
Pnącza
 • Altany ogrodowe
  Altany ogrodowe

      Któż z nas nie chciałby po całym dniu ciężkiej pracy, bądź nauki, usiąść w zaciszu własnego ogrodu i otoczonym przez przyrodę wreszcie odpocząć. Właśnie po to budujemy swoje ogrody, by stały się swego rodzaju oderwaniem od szarej rzeczywistości. Miejscem id

  Przeczytaj więcej...
 • Pergole ogrodowe – jaka pergola do ogrodu?
  Pergole ogrodowe – jaka pergola do ogrodu?

      Rośliny pnące są coraz bardziej popularne i stają się ozdobą wielu ogrodów w Polsce. Wiją się po budynkach, altanach, murkach, płotach i wielu innych elementach na działce. Co jednak, gdy nie dysponujemy swego rodzaju „drabinki” dla pnączy, a ch

  Przeczytaj więcej...

2 komentarzy

 1. Dodał: celka, Tytuł: Asarina, wcale nie jednoroczna :)

  "przypadkiem" przechowałam asarinę w doniczce przez zimę w widnym i zimnym garażu. roślina zrzuciła wszystkie liście i pozornie uschła, ale wiosną wypuściła świeże liście i całe lato pięknie bujnie kwitnie!

 2. Dodał: Kele, Tytuł: Asarina, odległe marzenie -

  Z kupionych na Allegro nasion ani jedno nie wzeszło, a posiane były w specjalnej szklarence :(

Dodaj swój komentarz

Captcha