Dodaj zdjęcie rośliny

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Arum Cornutum

Arum Cornutum zdjęcie

17 komentarzy

Opis:

Arum Cornutum jedna z bardziej oryginalnych roślin uprawianych w naszych ogrodach. To, co czyni tą roślinę tak wyjątkowa to ogromny kwiat. Po przekwitnięciu kwiatu pojawiają się liście.

Uprawa:

Cebulki sadzimy do gruntu pod koniec marca. Roślina nie ma specjalnych wymagań, co do gleby. Stanowisko powinno być słoneczne.

Zastosowanie:

Odosobnione kompozycje kwiatowe.

Kwitnienie:

Od maja do lipca.

Zimowanie:

Roślina wrażliwa na mróz.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Cebulowe

17 komentarzy

 1. Dodał: Julla007, Tytuł: Arum zakwitł

  Piękna roślina! Arum zakwitł pięknym wielkim kwiatem! Po przekwicie pojawiły się równie piękne liście.

 2. Dodał: Kaśka, Tytuł: Aruk kwitnienie

  Niestety nie piszą, że cebule sadzi się jak przekwitnie!!!! Kwitnie bez ziemi, potem w ziemi wypuszcza liścia. Co innego młodziutkie cebulki, które są niezdolne jeszcze do kwitnięcia - je się od razu sadzi do ziemi.

 3. Dodał: Sylwek, Tytuł: Arum Owoc

  Mam arum od 4 lat 0d 3 lat mi kwitnie i "rodzi" nowe cebulki. Dokupiłem sobie jeszcze jeden i w tym roku mi zaowocował.

 4. Dodał: .andrzej, Tytuł: ARUM

  Za pierwszym razem myslałem że coś mi padło na grządce.Smród i chmara much Ale zdobi grządke.Niestety nie zawsze chce zakwitnąć.

 5. Dodał: tosia, Tytuł: Arum

  Nie radzę wąchać, coś potwornego, właśnie się jej pozbyłam

 6. Dodał: kulka, Tytuł: arum jest trujace

  CCzy wiecie ze arum jest trujace? wszystkie czesci roslin, liscie , kwiaty i nawet cebula. Nie wolno jej dotykac golymi rekoma, ani zrywac loisci, jak to sie zdarzy trzeba umyc rece!!!cebule sadzimy w rekawicach gumowych, ktore potem takze myjey!!!

 7. Dodał: hibiskus1000@wp.pl, Tytuł: Arum

  Ja mam 18 lat o nazwie trupi kwiat z gatunku Arum i zakwit tylko 3 razy a kwitnie w maj czerwiec strasznie śmierdzi zgniłym mięsem

 8. Dodał: Ingad, Tytuł: arum

  Kupiłam na początku kwietnia cebulę średnicy 5,5 cm, posadziłam płytko w doniczce w ziemi ogrodniczej, dość szybko zaczął pojawiać się kwiat, przyrosty dzienne były niesamowicie duże, potem brzydko pachniał, oszukiwał muchy i niestety pomalutku kończył kwitnienie.Kiedy kwiat zasechł pojawiły się liście,były całe lato, teraz usychają. Ma 5 małych 1,5 cm cebulek.Piwnica już czeka na wszystkie.

 9. Dodał: Hania, Tytuł: arum

  ja wsadziłam do donicy cebulę zimowała w domu na wiosnę ją wyniosłam przed dom i zakwitła a druga cebula zimowała w ogrodzie ale nie zakwitła

 10. Dodał: Matelka, Tytuł:

  Asiu to mialas wiekie szczescie ze Ci zakwitl.Moja cebulka byla dosc duza ale wypuscila tylko 2 ogromne liscie a kwiatka nie ma

 11. Dodał: Asia, Tytuł:

  Kupiłam w tym roku cebulkę i posadziłam ją w doniczce, wypuscił jeden pęd. w połowie kwietnia wysadziłam do gruntu. dzisiaj pieknie zakwitł.

 12. Dodał: Matelka , Tytuł:

  Pani Cierpliwa, piszesz ze masz kilka kep w ogrodzie.Czy Ty ich niewykopujesz na zime ?

 13. Dodał: Matelka, Tytuł:

  No wlasnie jak pisalam wczesniej posadzilam cebulke do doniczki a ona juz zamiast kwiatka wypuscila 2 ogromne liscie. Teraz czekam zeby ja wyprowadzic z domu na dzalke ale jak sie ociepli.Dlaczego ten kwiatek taki niewdzieczny ?

 14. Dodał: cierpliwa, Tytuł:

  Od kilku lat mam na działce dwie kępy Arum. Rosną na różnych stanowiskach (w pełnym słońcu i w półcieniu), ale niestety, jak dotąd, nigdy mi nie zakwitły. Liście pojawiają się już w lutym, a łagodne zimy jak tegoroczna, kępki przetrwają pieknie zielone. Stanowisko połcieniste, ziemia lekka, (próchnica, Ph 6÷7)i lekko wilgotna, to coś w sam raz dla Arum. A że nie kwitnie? No cóż....

 15. Dodał: Matelka, Tytuł:

  Wlasnie zakupilam cewbulke i zobacze czy zakwitnie czy nie tak jak Wam Teraz jest luty wiec wsadzilam do doniczki i bede obserwowac .

 16. Dodał: safrana@vp.pl, Tytuł: Arum Cornatum

  W kwietniu posadzilam cebulę, miala przez okres lata piękne liście lecz zamarły we wrześniu, nie zakwitla niestety.Instrukcja nakazuje umieścić suchą cebulę w nasłonecznionym miejscu,czy więc nie kwitnie latem w donicy lub ogrodzie?

 17. Dodał: izuni@op.pl, Tytuł: arum cornutum

  posadziłam cebulke a ona wypuściła liśc a nie zakwitła

Dodaj swój komentarz

Captcha