Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
9 z 9

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Amarcinum - Amaricrinum Howardii

Amarcinum - Amaricrinum Howardii

3 komentarzy

Opis:

Amarcinum ma długie, ciemnozielone, sztywne liście. Na wysokiej łodydze pojawia się mnóstwo różowo-białych kwiatostanów. Roślina ta ma jedne z najpiękniejszych kwiatów z roślin domowych. Liście nie usychają, dlatego roślina może być uprawiana cały rok. To co czyni ten gatunek tak wyjątkowy to fakt że na jednej łodydze pojawia się do 25 kwiatostanów.

Uprawa:

Stanowisko, gdy Amarcrinum kwitnie, powinno być dobrze oświetlone, ale dość chłodne. Po kwitnieniu doniczkę należy postawić w słonecznym, przewiewnym i dość ciepłym miejscu. Podlewamy dość obficie od momentu, kiedy pojawią się pierwsze pąki kwiatowe. Całkowicie zaprzestajemy podlewania we wrześniu tak, aby umożliwić przejście cebuli w stan spoczynku. Rozmnażamy przez oddzielenie cebul przybyszowych. Młode cebule sadzimy do dużych naczyń.

Zastosowanie:

Amarcrinum to doskonała roślina zdobiąca nasze mieszkania, balkony i parapety. Ma wielkie piękne kwiaty, które cieszą wzrok przez miesiące. Kwitnąca doskonale nadaje się do ozdoby pomieszczeń, ciesząc swoim pięknem.

Uwagi:

Nie należy dopuszczać do zawiązywania się nasion, ponieważ ich pojawienie się bardzo osłabia cebule. Pędy kwiatowe należy ścinać, gdy łodygi zupełnie zaschną.

3 komentarzy

  1. Dodał: Ania, Tytuł: kwiat

    Hm... czy To jest roślina zwisająca ? Bo niestety nic nie pisze :(

  2. Dodał: madlen, Tytuł: Amarcinum

    Mam pytanko, gdzie można kupić takie cudeńko? Kwiatek jest przepiękny! Chciałabym kupić go mojemu narzeczonemu Marcinowi :)

  3. Dodał: urszulkapl, Tytuł: Amarciunum Howardii

    Właśnie mam to cudeńko, tylko nie wiem dlaczego kwitnie mi co parę lat. Mój ma 18 dzwonków.

Dodaj swój komentarz

Captcha