Pielęgnacja oczka wodnego

Pielęgnacja oczka wodnego

Skomentuj artykuł

Ważna jest również kontrola jakości oraz ilości wody. Jeżeli woda, jest brudna i mętna, możemy jej część wymienić. Może to również oznaczać, że nasz filtr był zbyt długo nieczyszczony. Filtr powinien być regularnie płukany pod strumieniem zimnej wody. Nie czyścimy go jednocześnie zbyt dokładnie, aby nie zniszczyć dobrych bakterii, które odpowiadają za dobrą filtrację. Ponadto sprawdzamy wszystkie parametry wody (pH, twardość itd.) i za pomocą specjalnych preparatów doprowadzamy do poziomu najodpowiedniejszego dla organizmów w niej żyjących. W ciepłe letnie dni, kiedy parowanie wody jest znacznie zwiększone, musimy również pamiętać o regularnym jej uzupełnianiu. Nie zapomnijmy też o odpowiednim jej natlenieniu. Jeżeli to możliwe, włączamy fontannę lub pompę wodną.

 

Pielęgnacja oczka wodnego

 

Pielęgnacja oczka wodnego

O pielęgnacji oczka wodnego nie zapominamy również zimą. W tym czasie największym problemem jest mała ilość światła oraz zamarzająca woda. Dlatego też wieczorami dobrze jest oświetlić nasz stawik, a na powierzchni wody umieścić krążki, które zapobiegną całkowitemu zamarznięciu. Lód oczywiście można kruszyć ręcznie, ale powoduje to płoszenie ryb. Do zapewnienia odpowiedniej wymiany gazowej nadają się również bardzo dobrze pędy sitowia i trzciny, a także pionowo włożone wiązki słomy.

Pielęgnacja oczka wodnego jest niezwykle ważna. Tylko odpowiednio to robiąc, będziemy mieli pewność, że jego wygląd zawsze dodaje uroku naszemu ogrodowi, a nie szpeci go. Decydując się na budowę takiego wodnego zbiornika, musimy sobie zdawać sprawę i czasu, jaki trzeba poświęcić na jego pielęgnowanie.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: