Ogrody japońskie

Ogrody japońskie

Skomentuj artykuł

Zajmijmy się teraz roślinami do ogrodów japońskich. Ze względu na charakter, rośliny spotykane są głównie w pierwszym stylu – Tsukiyama. Najpopularniejszymi drzewami sadzonymi w takich ogrodach były sosny, przede wszystkim sosna japońska oraz gęstokwiatowa. Biorąc pod uwagę japońską tradycję, często znajdowały się tam także wiśnie ozdobne, które pomimo krótkiego okresu kwitnienia, wnosiły dużo koloru. Ponadto spotykane są również inne kwitnące rośliny, takie jak: azalie oraz magnolie. Nierozłącznym elementem praktycznie każdego japońskiego ogrodu są rośliny uprawiane jako bonsai. Kolorowe rośliny oraz kwiaty nie dominowały jednak w tym stylu. Największą powierzchnię zajmowały elementy zielone, takie jak: bukszpany, funkie, bambusy, miłorzęby, wierzby, miskanty.

 

Ogrody japońskie

 

Ogrody japońskie


Ogrody japońskie

Najbardziej znanym w Polsce ogrodem japońskim jest znajdujący się we Wrocławiu, ogród japoński w Parku Szczytnickim. Założony został na początku XX wieku, a pod koniec tego samego stulecia został odnowiony i udostępniony na nowo do zwiedzania dla turystów. Dzięki temu nie musimy jechać bardzo daleko, by go zwiedzić. Pamiętajmy jednak, że otwarty jest on do zwiedzania tylko w miesiącach od kwietnia do końca października.

Ogrody japońskie nie są łatwe do założenia oraz prowadzenia. Aby przygotować piękny kawałek natury w stylu Tsukiyama, często wiąże się to z ogromnymi nakładami pieniędzy oraz pracy. Samemu bardzo trudno uzyskać jest odpowiedni efekt, dlatego też warto skorzystać z pomocy fachowców i specjalistycznych firm, które zajmują się projektowaniem i zakładaniem ogrodów. Efekt takiej pracy może być oszałamiający i bardzo łatwo może się okazać, że jesteśmy posiadaczami najpiękniejszego ogrodu w bliższej i dalszej okolicy.

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: