Metalowe ogrodzenia do ogrodu

Metalowe ogrodzenia do ogrodu

Skomentuj artykuł

Metalowe ogrodzenie to także bardzo popularna siatka ogrodzeniowa, którą należy przytwierdzić do słupków. Słupki koniecznie metalowe w formie rur, ceowników itp. Jest to jedna z najtańszych form uzyskania dość wytrzymałego ogrodzenia. Rolkę siatki o zróżnicowanej długości można zakupić już za niecałe 100 zł. Wszystko zależy od jakości wspomnianego produktu. Mogą być plecione, zgrzewane oraz ocynkowane. Przy zakładaniu ogrodzenia z siatki koniecznie na samym początku należy wyznaczyć narożne oraz bramkowe słupki, a następnie całą resztę. Słupki należy osadzić w fundamencie (może być punktowy), którego głębokość zależnie od wielu czynników powinna sięgać powyżej 100 cm głębokości. Słupki narożne powinny zostać dodatkowo wzmocnione dodatkowymi podporami tzw zastrzały. Siatkę mocujemy punktowo do trzech linek usztywniających- najczęściej jest to grubszy drut, oraz naciągamy siatkę. Naciąganie może być ręczne bądź za pomocą wielokrążka.
   

Innym przykładem ogrodzeń metalowych są ogrodzenia w ramach, najczęściej wykonanych z kątownika. Mogą być uzupełnione wewnątrz np. siatką bądź zróżnicowanymi prętami stalowymi. Takie ramy bez problemu można mocować do wcześniej przygotowanych murków z cegły, kamienia polnego czy też betonu.
   

Kolejnym przykładem ogrodzeń są ogrodzenia wykonane z prętów. W ramach są mniej atrakcyjnie- bez nich o wiele bardziej ciekawsze i estetyczniejsze. Przy odpowiednim malowaniu i konserwacji będą estetycznym i trafionym ogrodzeniem do większości ogrodów.
   

Płoty metalowe w większości nie sprawią, że poczujemy się bardziej swobodnie- nie zwiększą naszego poczucia prywatności.
   

Aby ogrodzenie metalowe na dłużej zachowało swój estetyczny wygląd oraz trwałość należy je cyklicznie konserwować. Zależnie od zastosowanego metalu (metale żelazne, metale niezależne) należy dobrać odpowiednie sposoby konserwacji. Przy konserwacji ogrodzeń z metali  żelaznych w zależności od konieczności, należy oczyścić żelazo do żywego metalu a następne pomalować dobrą farbą antykorozyjną. Przy czyszczeniu warto stosować odrdzewiacze oraz odplamiacze. Przy metalach nieżelaznych (aluminium, mosiądz miedź) należy stosować odpowiednie środki czyszczące.
   

Ogrodzenia metalowe to trwałe i funkcjonalne ogrodzenia, które w połączeniu z kamiennymi elementami staną się bardziej estetyczne i z pewnością podwyższą wartość całej posesji.

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Koniecznie zobacz: