Melon - uprawa i odmiany

Melon - uprawa i odmiany

Skomentuj artykuł

Pamiętajmy, że ze względu na to, iż melon ma ogromne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, najlepszym pomysłem jest posadzenie go w pierwszym roku po oborniku. Nawóz naturalny jest tak samo niezbędny roślinie, jak mineralny, który z kolei wprowadzamy w głąb gleby. Nawozy zawierające azot i potas stosuje się przed posadzeniem melonów, ale i w trakcie wegetacji rośliny.

Melon uprawa i odmiany

Melony

Typy botaniczne melonów

W zależności od typu botanicznego melona, jego owoce różnią się od siebie wyglądem, kształtem i strukturą.

Melon cantaloup charakteryzuje się średniej wielkości kulistymi bądź spłaszczonymi owocami. Ich powierzchnia jest żebrowana a skórka twarda i niesiatkowana, jednak posiada brodawki.

Melon siatkowany, jak sama nazwa wskazuje posiada siatkowaną skórkę, średniej wielkości owoce owalnym kształcie oraz miąższ barwy zielonkawej, żółtej lub pomarańczowej.

Melon cukrowy ma słodki miąższ o silnym aromacie, gładką skórkę bez siatkowania, za to z rysunkiem pasów lub w cętki. Owoce mają średnią wielkość i są raczej kuliste.

Melon zimowy to typ o miąższu bezzapachowym. Jego owoce mają średnią wielkość i kulisty bądź lekko owalny kształt. Skórka może być lekko siatkowana, a poza tym jest gładka i raczej twarda.

Melon uprawa i odmiany

Melony

czytaj dalej...

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

Kategorie

Koniecznie zobacz: