Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 87

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Ketmia syryjska - Hibiskus syriacus

Ketmia syryjska - Hibiskus syriacus

15 komentarzy

Opis:

Ketmia syryjska należy do rodziny ślazowatych- Malvaceae, ma postać krzewu, pochodzącego z wschodniej Azji o sezonowym ulistnieniu. Ma sztywny, wyprostowany pokrój i dochodzi do 3 metrów wysokości, choć w naszych warunkach osiągają około 1,5 m. Liście skrętoległe, jajowate lub rombowe, trójklapowe, dochodzące do 5-10 cm długości, ząbkowane. Kwiaty przypominają kwiat malwy, są pojedyncze , duże, pojawiające się w kątach tegorocznego przyrostu, pięciopłatkowe u formy dzikiej fioletowej. Owocem jest torebka pięcioklapowa, utrzymująca się nawet do wiosny. Nasiona płaskie, pokryte włoskami. Obecnie w sprzedaży jest wiele odmian, charakteryzujących się różnorodnością barw, pełnymi lub półpełnymi kwiatami. Niektóre z odmian to: ‘Diana’ białe, faliście obrzeżone; ‘Hamabo’ różowe z karmazynowym oczkiem; ‘Red Heart’ białe z czerwonym środkiem, ‘Pink Grant’ różowe.

Uprawa:

Ketmia syryjska wymaga słonecznego stanowiska, osłoniętego od wiatru, najlepiej w zacisznych zakątkach ogrodu. Podłoże żyzne, przepuszczalne, dostatecznie wilgotne. Nie toleruje długo utrzymującej się suszy oraz zbyt wilgotnego podłoża. Ponieważ może przemarzać młode rośliny lepiej okryć, a wiosną usunąć przemarznięte pędy.

Zastosowanie:

W grupach lub pojedynczo w osłoniętych od wiatru zakątkach ogrodu.

Kwitnienie:

Sierpień- wrzesień (październik)

Zimowanie:

Może przemarzać, zwłaszcza w chłodniejszych regionach kraju.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

  • Grille ogrodowe
    Grille ogrodowe

        W ostatnich latach można zauważyć w Polsce znaczący wzrost popularności grillowania. Jest to sztuka łatwa, przyjemna i przede wszystkim smaczna. Książka kucharska potraw grillowanych z roku na rok powiększa się. Coraz częściej letnie spotkania ze znajomymi odbywaj

    Przeczytaj więcej...
  • Altany ogrodowe
    Altany ogrodowe

        Któż z nas nie chciałby po całym dniu ciężkiej pracy, bądź nauki, usiąść w zaciszu własnego ogrodu i otoczonym przez przyrodę wreszcie odpocząć. Właśnie po to budujemy swoje ogrody, by stały się swego rodzaju oderwaniem od szarej rzeczywistości. Miejscem id

    Przeczytaj więcej...
  • Glony w oczku wodnym – zwalczanie
    Glony w oczku wodnym – zwalczanie

        Każdy chciałby się cieszyć doskonałą harmonią w swoim oczku wodnym. Jednak, aby to osiągnąć, niezbędne są niektóre zabiegi pielęgnacyjne, które zbliżają nas do celu. Jednak pomimo naszych starań, czasami zdarza się tak, iż w naszym oczku pojawiają si

    Przeczytaj więcej...

15 komentarzy

  1. Dodał: Ania, Tytuł: wysiew hibiskusa

    Witam! A wie może ktoś kiedy wysiewa się hibiskusa? czy takie młode sadzonki można zostawić na stałe na działce czy trzeba się bawić w przesadzanie go, a jeśli.. to do jakiego momentu? Z góry dziękuje za odpowiedz. pozdrawiam

  2. Dodał: Agnie, Tytuł: Czy ta roślina

    może się udać na ciężkiej glebie o pH obojętnym? Próbował ktoś?

  3. Dodał: Jascurta, Tytuł: opadajace pąki

    paki mogą opadać gdy kwiat ma zbyt sucho zwłaszcza w zimę kiedy przechowuje sie go np na parapecie nad kaloryferem . Hibiskus lubi wilgoć ale nie pływanie w wodzie ;) .Jeśli jest zbyt suche powietrze można go spryskiwać wodą (liście).

  4. Dodał: Maryla , Tytuł: Czy przezimował mój hibiskus ???

    W 2008 roku przywiozłam z Węgier hibiskus z przeznaczeniem na uprawę ogrodową .W 2009 roku pięknie zakwitł .Niestety w tym roku po przycięciu na wysokosci 15 cm , nie zaczyna rosnąć .Stoja suche badyle ,jedynie wystający korzeń jest żywy . Co robić w tej sytuacji .Proszę o podpowiedz lub radę . Będę wdzięczna .

  5. Dodał: Hanka, Tytuł: Jak zimować?

    Jak zimować młode jednoroczne sadzonki? Czy mogą przetrwać w piwnicy? Jak podlewać?

  6. Dodał: mariola, Tytuł: hibiskus syryjski

    opadaja paki nie otwieraja sie

  7. Dodał: Lucyna, Tytuł: pomoc

    Proszę odpowiedzieć mi dlaczego mój hibiskus nie rozkwita się w całości i w dodatku gubi pąki w bardzo dużym stopniu,jak również kwitnie bardzo krótko 1 najwyżej 2 dni.

  8. Dodał: Andrzej, Tytuł: cięcie

    najlepiej przyciąć każdy pęd wiosną. Ja robię to pod koniec marca. Zostawiam 2-3 oczka starego pędu. Z tych oczek wyrosną nowe 2-3 pędy. Drzewko się wtedy pięknie kształtuje. Po pojawieniu się pierwszych listków należy hibiskusa zasilić nawozem. Liście dostaną piękną zieleń. Mam w ogrodzie 3 hibiskusy 2m wysokości Są piękne. Kiedy kwitną każdego wieczoru dostają wiadro (10 litrów) wody. Kwiat się dłużej trzyma.

  9. Dodał: Hibiskus, Tytuł: Pytanie-Porada

    Jaka jest przyczyna opadania pąków kwiatowych u hibiskusa? Dzieje się to już drugi rok.

  10. Dodał: storczyk69, Tytuł:

    Czy na jesień można (trzeba) przycinać hibiskusa ??? Pozdrawiam :)

  11. Dodał: peter69, Tytuł:

    Jak i kiedy przycinać pędy hibiskusa?

  12. Dodał: Sargon (Grzegorz), Tytuł:

    Czy z pojemnika, czy z gruntu? Może tylko musi odchorować po podróży i zmianie stanowiska. Pozdrawiam.

  13. Dodał: As, Tytuł: choroba hibiskusa

    Przywiozłam sadzonkę z Węgier i zaczęły żółknąć liście, proszę o poradę jak temu zapobiec.Dziękuję

  14. Dodał: Sargon, Tytuł:

    U mnie podłoże jest lekko kwaśne, i ma pH w granicach 5,8-6,5. Pozdrawiam!

  15. Dodał: adam, Tytuł:

    jakie pH ma mieć podłoże

Dodaj swój komentarz

Captcha