Dodaj zdjęcie rośliny

Dodatkowe:
25 z 47

ZOBACZ POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Heliotrop peruwiański - Heliotropium arborescens

Heliotrop peruwiański - Heliotropium arborescens

6 komentarzy

Opis:

Urocza roślina uprawiana w naszych ogrodach, kwiaty ciemnofioletowe, rzadziej białe. Heliotrop dorasta do 30 centymetrów wysokości, w odpowiednich warunkach bardzo łatwo i szybko się rozrasta. Liście dość duże, jajowate, okryte szorstkimi włoskami. Kwiaty drobne, zebrane w duże, gęste baldachy. Kwiaty oznaczają się intensywnym bardzo przyjemnym zapachem.

Uprawa:

Roślina najlepiej czuje się na balkonach południowo-wschodnich i południowo-zachodnich. Należy zwrócić uwagę aby miejsce uprawy nie było zbytnio nasłonecznione, w miejscach bardzo nasłonecznionych więdnie. Nie uprawiamy rośliny na wystawie południowej. Heliotrop wymaga ziemi żyznej, inspektowej, obfitego podlewania. W okresie wzrostu nawozimy co dwa tygodnie nawozami uniwersalnymi. Ta niezwykła roślina jest ostatnio słabo dostępna więc najczęściej rozmnażamy ja z nasion.

Zastosowanie:

Roślina najczęściej uprawiana ba balkonach, tarasach, jako roślina skrzynkowa.

Kwitnienie:

Heliotrop peruwiański kwitnie przez całe lato.

Zimowanie:

Roślina wieloletnia, te same rośliny mogą być wykorzystywane przez wiele lat, jeżeli późną jesienią przeniesiemy rośliny do pomieszczenia. Przechowujemy w widnym pomieszczeniu w temperaturze ok. 10 stopni Celsjusza.

Uwagi:

Piękna, trochę zapomniana roślina, o przepięknym zapachu i niespotykanych, intensywnych barwach, może warto sobie o niej przypomnieć. Ostatnio spotykane są też odmiany o kwiatach białych.

Wybrane oferty z naszego sklepu:

Kategorie
Byliny
  • Piwonie – królewskie kwiaty w ogrodzie
    Piwonie – królewskie kwiaty w ogrodzie

        Piwonie to zachwycające rośliny, które mogą cieszyć oko przez wiele lat, rosnąc w tym samym miejscu. Dodatkową ich zaletą, poza pięknym wyglądem oraz upojnym zapachem, jest fakt, że nie są trudne w uprawie. Ozdoba ogrodu Piwonia, to roślina z rod

    Przeczytaj więcej...
  • Podkłady kolejowe w ogrodzie i na działce
    Podkłady kolejowe w ogrodzie i na działce

        Bardzo często w naszych ogrodach spotykamy stare podkłady kolejowe. Podkłady wykorzystywane są do budowy ścieżek ogrodowych, wjazdów, umacniania ziemi na skarpach i rabatach. Czasem można je spotkać na tarasowych ogrodach skalnych czy jako element maskujący

    Przeczytaj więcej...
  • Rozmnażanie storczyków
    Rozmnażanie storczyków

        W uprawie roślin ozdobnych, jednym z najpiękniejszych momentów jest skuteczne wyhodowanie młodej sadzonki z rośliny matecznej. W przypadku storczyków, istnieje kilka sposobów rozmnażania, choć niektóre z nich są bardzo zawiłe, wymagają

    Przeczytaj więcej...

6 komentarzy

  1. Dodał: krystyna, Tytuł: gdzie kupic ,i

    gdzie mozna nabyc nasiona tego pieknie pachnącego kwiatka

  2. Dodał: ewik, Tytuł: zimowanie heliotropów

    Jak wy to robicie, że heliotropy są w stanie przetrwać wykopywanie i przeprowadzkę do doniczek? Moje po posadzeniu do ogrodu długo się przyjmowały, myślałam, że już padną. a po przeprowadzce na zimę do doniczek uschły wszystkie. Z 18 sadzonek pędowych przetrwała 1. Jak z nimi się obchodzić, są bardzo wrażliwe?

  3. Dodał: olli, Tytuł: Nie odporne na przymrozki

    Moje trochę zmarzły, ale z mojej winy bo za późno wykopałam z ziemi. Jedno jest pewne to roślinka bardzo delikatna i nie lubi przymrozków

  4. Dodał: mika, Tytuł: mika

    zawsze uprawiam z nasion i zawsze kwitnie

  5. Dodał: ewa, Tytuł: dlaczego heliotrop nie kwitnie?

    Mój heliotrop też ma cudowne gęste ulistnienie(średnica ok.1m!)i ani jednego kwiatka.Mam go już dwa miesiące i nic.Rok temu kupiłam inną odmianę-mała doniczkowa roślinka,a kwiatów moc.W tym roku mam liściastego heliotropa.Nie sądzę żeby jeszcze zakwitł.wszak jesień tuż-tuż.

  6. Dodał: anulka, Tytuł: heliotrop

    mój heliotrop ma piękne, zdrowe liście i w ogóle nie kwitnie - dlaczego?

Dodaj swój komentarz

Captcha